Polisliğin zor yönleri

15.04.2022
23
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Polisliğin zor yönleri
oy

Polisliğin zor yönleri Polis olmak birçok insanın Hayallerinden bir tanesidir. Polislik mesleğinde sizi birçok görev beklemektedir. Bu görevi layığı ile yapıp kendinize sonsuz güvendiğinizde işinizin hakkını vermiş olursunuz. İşte o zaman tam bir polis olursunuz. Polisliğin güzel tarafları kadar Zorlu yönleri de çok fazladır. Polislikte; polislerin genelde mesai saatleri bulunmamaktadır. Sabah, akşam hiç fark etmeden gece 3, 4 dahi olsa göreve gitme durumları yüksek olasılıktır. Polislikte genelde 8 saat doldurulduktan sonra çıkılabileceği düşünülüyor fakat tam tersi bu süreç bu şekilde ilerlememektedir.

Polisliğin zor yönü

Polislerin mesai saatleri dışında yaptıkları birçok görevler bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı şunlardır; miting, özel toplantılar, koşullar, konserler. Polisliğin zorlu yanlarından bir diğeri ise sosyal medyadır. Polislerimizi karalamak adına çoğu videoları, kesip biçip polislerimizi kötülemek amaçlı, işlerine geldikleri gibi bir video atma durumları olabiliyor Maalesef. Bu meslekte çok dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. İftira atma, karalama gibi birçok duruma maruz kalabilmektedirler. Polislik Dışarıdan çok güzel bir meslek gözükse de çok zorlu bir meslektir.

Polisliğin zor yönleri Neler dir?

Polis olunduktan sonra sosyal aktiviteler hayatlarında neredeyse yok denecek kadar az olmaktadır. Çevrelerindeki insanlara, hatta ailelerini bile, yeri geldiği zaman maalesef zaman ayıramamaktadırlar. Polisliğin zor yönleri  Mesai saatlerinin dışlarında bile bir olaya şahit oldukları zaman, vazifelerini yerine getirmelidirler. Aksi takdirde Bu bir polis için büyük sıkıntı olabilmektedir.