Pırlanta Sertifikasını Doğru Okumak (Pırlanta özellikleri)

21.12.2019
22
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Pırlanta Sertifikasını Doğru Okumak (Pırlanta özellikleri)
oy

Pırlanta Sertifikasını Doğru Okumak (Pırlanta özellikleri) Eşinize, annenize veya sevdiğiniz bir kişiye pırlanta bir yüzük veya kolye hediye etmek istiyorsunuz. Herhangi bir kuyumcuya gittiniz. Beğendiğiniz pırlantanın sertifikasının bulunup bulunmadığını sordunuz. Onlarda size, ait olan pırlantanın sertifikasını verdi. Burada ilk başta dikkat etmeniz gereken husus, verilen sertifikanın sadece taşı alacağınız şirketin kendisi tarafından mı yoksa uluslararası güvenilirliğe sahip bir şirket tarafından mı düzenlenmiş olduğudur.

Pırlanta Sertifikasını Doğru Okumak

Ancak şunu unutmamak gerekir ki, uluslararası sertifikaların düzenlenmesi ciddi ve pahalı bir iştir. Bir sertifika yaklaşık 100 usd malolur. Dolayısıyla, eğer almayı düşündüğünüz pırlanta 1000 YTL civarında ise şüphesiz bu sertifikaya gerek duymayabilirsiniz. Ancak eğer değerli bir pırlanta almayı düşünüyorsanız, kesinlikle uluslararası sertifikası olup olmadığını araştırın.

Her uluslararası sertifikanın sadece kendine ait olan bir seri numarası vardır. Sertifikayı düzenleyen kuruluşun internet sayfasından, sertifikadaki numarayla o pırlantayı karşılaştırmanız, menfaatiniz bakımından en uygun davranış olacaktır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.