Pazarlama otomasyonu

02.03.2019
2
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Pazarlama otomasyonu

Pazarlama otomasyonu, hedef kitlenize doğru platformda ve uygun içerikle iletişim kurmanızı sağlayarak satın alma işlemini tamamlamanıza yardımcı olur. Pazarlama otomasyonu biraz garip geliyor. Çünkü yakın zamana kadar bu iki kelimeyi çok sık göremedik.

Pazarlamanın amacı, hizmet veya ürün hakkında farkında lığı arttırmaktır ve bir ekibin pazarlamada başarılı olabilmesi için konuyu ciddiye alması gerekir. Otomasyon, diğer taraftan mümkün olduğunca temassız bir şey yapmak anlamına gelir. Çevrim içi medyanın benzersiz yapısı, bu iki terimin birlikte kullanıldığı bir dünyayı bir araya getirdi.

Pazarlama otomasyonu

Dijital alanda pazarlamacılar, mesajın nasıl alınacağının yanı sıra bu mesajı kimin aldığını ve daha önce marka ile nasıl etkileşimde bulunduklarını düşünmek zorundadır. Tüm verileri bir araya getirerek ve tüketiciyle iletişim kurma yollarının bir haritasını oluşturarak, potansiyel ve mevcut müşterilerin içeriği otomatik olarak kişi selleştirmelerini sağlayabilir.

Dijital Pazarlama Uzmanı İçeriği kişiselleştirmenin ve içerikle etkileşimin yollarını temel alan akıllı etkileşim yöntemleri, pazarlama otomasyonunun odak noktasıdır.

Çevrimiçi platformların gücü; IBM, Oracle, Salesforce ve Adobe gibi yazılım devleri için cazip bir kazanç hedefi haline getiriyor. Diğer yazılım platformlarına bağlanan bir pazarlama otomasyon sistemi, hedef kitlesi ve müşterileri ile iletişimi çok daha güçlü hale getirebilir.

Pazarlama otomasyonu uygulamaları B2B pazarlamacılar arasında oldukça popülerdir, ancak B2C pazarlamacıları tarafından da kullanılmaktadır.

Dijital Pazarlama Uzmanı

Dijital Pazarlama Uzmanı

Pazarlama otomasyonu nedir?

İçerik kişiselleştirme En önemlisi, hedef kitle veya müşteri beklenen davranışı yerine getirirse, pazarlama otomasyonu yazılımı belirli bir iletişimin kapısını açabilir. Örneğin, potansiyel bir müşteri spor ayakkabısı olan bir ürün sayfasını ziyaret ettiğinde, pazarlama otomasyon sistemi kişiye otomatik olarak şirketin farklı ayakkabı modellerinin ayrıntılarını içeren bir e-posta gönderir.

Aslında, bir müşteri çevrimiçi satış sitesini sepetinde belirli bir ürünle birlikte bırakırsa, sistem kişiye bir e-posta veya bildirim gönderir ve özel teklifler sunar. Bu sistemin iyi çalışması için, etiketleyiciler, pazarlamacıları pazarlama otomasyonu platformuna yerleştirir; isim ve e-posta bilgilerini almak ve platform içinde harekete geçmek için formlar oluşturun.

İlişki kurmak B2B pazarlamacılar için bir otomasyon platformu, bir satış temsilcisiyle görüşmeden alıcıyı etkileyebilir. Araştırmalara göre, B2B alıcıların% 57’si karar alma sürecini satış departmanına ulaşmadan tamamladı. Bu nedenle, bu kişiler, şirketin kendileriyle iletişim kurmasına izin vermeden önce, marka hakkında gerekli tüm bilgilere sahiptir.

Pazarlama otomasyon sistemleri, potansiyel müşteriler edinmenize olanak tanıyan, güven oluşturmak için ürün kategorileri hakkında faydalı bilgiler sağlar. Hedef kitleniz ilk karşılaştığınızda satın almaya karar vermez. Öncelikle, ilişki kurmaya ve bu ilişkiyi güçlendirmeye odaklanırsanız, satın alma işlemini tamamlama olasılığı artıyor. Bu arada değerli Dijital pazarlama uzmanımız sizlere Gayrimenkul (İnşaat) Sektöründe Pazarlama konularında da yardımcı olmaktadır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.