Patates diyeti Nasıl Yapılır

01.04.2018
82
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
Patates diyeti Nasıl Yapılır
oy

Yemeklere yakışan her halini yemekten bıkmadığımız, sofralarımıza sık sık yer verdiğimiz patates son zamanlarda hızlı kilo verdirmesiyle tanınan bir prizinde de ana öğünü olmuş durumda. Patates diyeti Nasıl Yapılır 3 günde 5 kilo vereceğiniz iddia edilen patates diyeti hem karnınızı tok tutması hem de çok fazla kilolarınızdan hızlıca kurtarmasıyla en fazla rağbet gören şok diyetlerin başında gelmekte.

Ben şahsen patates tüketmeye bayılıyorum, kilo da vermek istiyorum” diye söyleyenlerdenseniz bu herkesin söylediği patates diyeti neyin nesidir , nasıl yapılır ve çokça konuşulan zararları nedir, gelin hep birlikte göz atalım.

patates zayiflama

patates zayiflama

Patates diyeti Nasıl Yapılır

Not: Neredeyse yalnızca patates yemeye dayalı olan bu zayıflama yöntemi asla ama asla doktorunuza danışmadan yapmaya başlamayınız. Patates Diyeti Patatesin gliserin indeksi fazla olduğu için ve bu zayıflama yönteminin insanın günde alması gerektiği kaloriden çok daha azı olmasıyla, yol açtığı protein eksikliği için sağlığınıza istemeden zarar verebilirsiniz, aman dikkat edelim doktor ne derse o..

Patates diyeti, sadece haşlanmış patates yemeye dayalı bir beslenme tarzı. Kısa sürede çok fazla kilo vermenizle son zamanların en popüler şok zayıflama yöntemlerinden biri olarak düşünülen patates diyetinde haşlanmış patatesin yanında yağsız yoğurt da tüketiyorsunuz. Patates diyeti Nasıl Yapılır Lakin bildiğiniz gibi yoğurt da düşük kalorili olması sayesinde diyet listelerine sık sık koyulan bir gıda maddesi . Lakin yoğurdun odak noktada olduğu diyet türleri de var.

Patates diyeti nedir?

Patatesler yüksek lif bakımından zengin bir gıda maddesi olması yanı sıra bünyemizi çok uzun süre acıktırmadan tutma özelliğine de içinde bulundurmakta . Patates diyeti nedir? 100 gram kabuksuz haşlanmış patateste sadece ve sadece 93 kalori bulunuyor bu enfes bir durum, lakin kalorisi de düşük bir besin maddesi. Patates diyeti de onun bu eşsiz özelliklerinden faydalanarak çok kısa sürede hızlı kilo vermek isteyenlerin yardımına yetişiyor..

Her yerde Bulabileceğimiz ve alışveriş sepetimize oldukça kolay ekleyebileceğimiz , bunun yanında ucuz bir besin de olan Gumpurun ( Patatesin ) odak noktasında yer aldığı 3 günlük örnek bir diyet listesi aşağıdaki şekilde…

Yalnız tekrar uyarmak istiyorum, bu diyeti uzun sürelerde yapmayınız , 3 gün yapıp bırakmalı ve kati takdirde doktorunuza danışmadan yapmamalıyız , onun onayı olmadan bu diyete başlamamanızda fayda var gelelim listeye…

1.gün

Kahvaltıda: Bir adet haşlanmış patates, Dört yemek kaşığı yoğurt
Öğlen yemeğinde: Bir adet haşlanmış patates, Dört yemek kaşığı yoğurt
Akşam yemeğinde: Sekiz yemek kaşığı yoğurt

2.gün:

Kahvaltıda: Dört yemek kaşığı yoğurt
Öğlen yemeğinde: Bir adet haşlanmış patates, Üç yemek kaşığı yoğurt
Akşam yemeğinde: Bir adet haşlanmış patates, Sekiz yemek kaşığı yoğurt

3.gün:

Kahvaltıda: Bir adet haşlanmış patates
Öğlen yemeğinde: Bir adet haşlanmış patates, Üç yemek kaşığı yoğurt
Akşam yemeğinde: Dört yemek kaşığı yoğurt

Bu diyeti Yapmaya başladığınızda günde İki litre su içmeyi İhmal etmeyin . Ayrıca diyet boyunca şekersiz olması Şartı İle günde Üç bardağı geçmeyecek kadar Açık çay ya da yeşil çay İçebilirsiniz.

Diyetin İçeriğini verdik Lakin sıkça tartışılan bir Tartışamaya değinmeden de Sonlandırmayalım. patates diyeti nedir Yazının girişinde kısaca Söz ettiğimiz üzere tek tip beslenme üzerine dayalı patatesle zayıflama yönteminin sağlığa zarar vermesi riskleri var. Şöyle özetlemek mümkün:

 

  • Patatesle zayıflama günlük en fazla 780 kalori kazandırıyor. Hatta diyetin son gününde bu sayı iyice düşüş gösteriyor.  Yani gün içinde almanız muhtemel kalori miktarın çok altında enerji almaya başlıyorsunuz. Patates Diyeti Bu da yorgunluk, halsizlik le beraber  , baş dönmesi ve baş ağrıları gibi sorunlara sebep olabilir. bu nedenle çok uzun süre tekrarlamayalım umarım Patates Diyeti Yaza Az kalan şu günlerde ciddi kilo vermenize yarar sağlıkla kalın..
patates diyeti nedir

patates diyeti nedir

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.