Para Verilmeden Sağlığa Kavuşmak

21.05.2019
1
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Para Verilmeden Sağlığa Kavuşmak

Para Verilmeden Sağlığa Kavuşmak Sağlık, kaybettikten sonra önemini fark ettiklerimiz arasında ilk sırada gelmektedir. Öyle ki “Her şeyin başı sağlık” sözü, Türk deyimlerinin arasında yer almıştır ve herkes tarafından bilinmektedir. Dünya Sağlık Örgütü, sağlığın tanımını “Sağlık, ruhsal, zihinsel ve fiziksel yönden tam bir iyilik halidir.” şeklinde yapmıştır. Peki, bu 3 unsuru tam bir iyilik haline çevirmek gerçekten çok mu zor, yüksek miktarlarda paralar mı harcamak gerekli? Tabi ki cevabı hayırdır. Hatta en iyi sağlık, tasarruf yaparak elde edilir. Para harcamadan sağlıklı olmak oldukça kolaydır. Örneğin Budistler ya da vegan / vejetaryen beslenen insanlar, et (ki günümüz ülkesinde oldukça pahalı) ve hayvansal ürün ile beslenmeyenler, yüksek paralar harcayıp et yiyen insanlara oranlar oldukça daha sağlıklı bireylerdir.

Para Verilmeden Sağlığa Kavuşmak

Harcama Yapmadan Nasıl Sağlığa Kavuşulur?

İlk maddemiz spor ve egzersiz olacak. Hangi kaynaktan bakarsak bakalım, düzenli egzersiz ve sporun kalp hastalıklarına, böbrek rahatsızlıklarına, sinir sistemi ve kas, kemik rahatsızlıklarına ne kadar iyi geldiğini ve yararlı olduğunu göreceğiz. Sabah uyandıktan sonra ve gün içerisinde mutlaka esneme ve germe hareketleri, ısınma hareketleri yapılmalı ve yemeklerden sonra küçük egzersizler yapılmalıdır. Para kazanmadan sağlığa kavuşmak için bir diğer unsur temiz havadır.

Sabah saatleri havanın en temiz olduğu saatlerdir. Çünkü ileri saatlerde şehirde araç artışı ve fabrikaların, iş yerlerinin açılması ile birlikte havaya oldukça kirletici maddeler geçmektedir. Bu nedenle sabah yürüyüşleri, o mümkün değilse pencereyi açıp temiz bir nefes çekmek de yetecek ve akciğerler ile birlikte kan da temizlenecektir.

Vazgeç ve Gerektiğinde Bırak

Sigara ve alkol alışkanlığın var ise bir an önce bırak ve sağlığa kavuş. Sigara ve alkol tüketimine bir kişi ayda yüzlerce lira vermekte, hem parasından hem de sağlığından olmakta. Aynı şekilde kahvehane alışkanlığı, insanları aşırı çay ve kahve tüketimine yöneltmekte ve bu da aynı şekilde para ve sağlık kaybına neden olmaktadır. Aşırı uykudan ve hareketsizlikte vazgeç. Aşırı uyku ve aşırı hareketsizlik de insanlarda obezliğe, Para Verilmeden Sağlığa Kavuşmak kilo artışına ve metabolizma yavaşlamasına neden olmaktadır. Hiç bir para harcamadan ve hatta para biriktirerek sağlığa kavuşmak işte bu kadar kolay: Kötü şeyleri bırak, iyi şeyleri yakala.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.