Oyun Şirketleri İçin En Kötü Durum

17.10.2019
69
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Oyun Şirketleri İçin En Kötü Durum
oy

Oyun Şirketleri İçin En Kötü Durum Oyun şirketlerinin yaşadığı en kötü durum korsan oyunların piyasaya sürülmesidir. İnternet ortamında olan film ve müzik dünyasında olduğu gibi oyun dünyasında da yapılan işin verilen emeğin karşılığının alınamaması oyun şirketleri için en kötü durumdur.

Oyun Şirketleri İçin En Kötü Durum

Peki, Neden İnternet Ortamında Bu İllegal Durumun Önüne Geçilemiyor?

Aslında bu durumun önüne geçebilmek için birçok oyun firması oyunlarının içine crack adı altında veya serial numaralı ile oyunlar satılmaktadır. Ama bu iş için uğraşan ve bu oyunların güvenliği için yapılan her türlü güvenlik önlemi kırılmaktadır ve internet ortamında indirilmeye ve oynanmaya hazır olarak insanlara sunulmaktadır. Yapılan bu illegal işlerin oyun şirketlerine zararı büyüktür.

Crack ve Serial Numaralarının Kırılması Durumunda Şirketler Zararlarını Önlemek İçin Daha Başka Neler Yapmaktadır?

Futbola ilgi duyan insanların belki de en çok oyunlardan biridir. Sports Interactive şirketi İngiltere’de kurulmuş bir şirkettir. Futbol severlerin bir teknik direktör olmaları rüyasını oyunlara taşımak amacıyla yaptıkları Football Manager adlı oyunu yapmışlardır. Bu oyunun kırılabilmesi diğer oyun türlerine göre daha zordur.

Crack olarak kırılabilir ama kırılan bu cracklar oyuna girildikten sonra oyunun oynamayı zevke dönüştüren futbolcu isimlerinin random olarak farklı isimler vermesidir. Bu şirket bu oyun için çok daha farklı bir yöntem bulmuş olup şirket üzerinde olacak zararı oyunlarının illegal yoldan ücretsiz olarak oynanmasının önüne geçmeye çalışmaktadırlar.

Peki, Neden İnsanlar Oyun Ücretini Ödemeyip İllegal Yoldan Şirketleri Zarara Uğratan Bu Duruma Başvurmaktadır?

Ülkemiz açısından ele alırsak satılan oyunların ücretlerinin çok pahalı olması bu oyunu oynamak isteyen insanları bu yola itmektedir ve bu da bu oyun için aylarını yıllarını veren insanların emeklerini hiçe sayarak bu oyunu üreterek insanlara farklı kapılar farklı hayal dünyalarına götüren şirketler için çok büyük zarardır.

İllegal oyunların önüne geçilebilmesi için şirketlerinin karlarını minimum seviyeye çekerek amiyane tabirle sürümden kazanarak oyun tutkunlarını kendilerine çekmeye çalışmaları gerekmektedir. Oyunları yasal olarak oynatan ülkelerle vergi konusunda anlaşıp alınacak vergilerin düşürülmesi konusunda anlaşma yapılması gerekmektedir. Yapılacak her hamle oyun severleri yasal oyunlara yönlendirmek amacıyla olmalıdır ve buda şirketlerin zararlarını minimize etmek adına yapılacak hamlelerin başında gelmelidir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.