Obezler İçin Ortalama Diyet Süresi

23.04.2019
12
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Obezler İçin Ortalama Diyet Süresi

Obezler İçin Ortalama Diyet Süresi Obezlik, dünya çapında bir sorun haline gelen ve bu konu ile ilgili çalışmalar başlatılmış olup farklı farklı yöntemler bulunmuştur. Bunlardan bazıları ducan ve Karatay diyetidir. Obez kişilerin zayıflama ile ilgili istekleri günümüzde daha da artmış olup diyet süresi çok önemli bir konu haline gelmiştir.

Obezler İçin Ortalama Diyet Süresi

Peki obezler için ortalama diyet süresi ne kadar olmalıdır? Diyetler, obez kişilerin kilosuna ve yaşına göre farklılık gösterebilir. Diyet için ortalama süre 6 ay ile 12 aylık süre arasında değişmekle birlikte obeziteyi engellemek amaçlı yürümeyi ve spor yapmayı teşvik eden çalışmalar da yapılmaktadır. İdeal kilo verme oranı haftalık olarak hesaplandığında ortalama 500 gram ile 1 kilo arasında değişmektedir. Aylık olarak hesaplandığında ise 2 ile 4 kilo arasında kilo vermemiz gerektiği diyetisyenler tarafından da doğrulanmaktadır. Bu süre obez kişilerde, normal kilolu insanlarda ve hafif kilolu insanlarda farklılık göstermektedir.

 

Obezler için kilo vermek hem eğlenceli hem de kolay zayıflamaya dönüşebilir mi? çağımızın büyük sorunlardan olmaya başlayan ve gün geçtikçe de yayılmaya devam etmekte olan obezlikle ilgili farklı reaksiyonlar alınmaya devam edilmektedir. Bazen ağır sporlar veya diyet programı yerine farklı zayıflama yöntemleri de uygulanmaya çalışılmaktadır. Obezite insanlar için hem diyet yapmak hemde para kazanmak için birkaç hobi ve uygulama örneği verebiliriz.

 

 İşte hem eğlendiren hem de fazla kilolardan kurtaran şeyler

ilk olarak farklı yerleri gezerek fotoğrak makinesiyle manzara veya hayvan fotoğrafları çekmek, yazmak istediğiniz bir şey varsa onu hemen yazmaya başlayıp ‘yazı yazmayı’ hobi haline getirmek, evde hiçbir şey yapmadan oturmamak için grafik tasarımı kişisel bilgisayarınız sayesinde grafik tasarımı yapmak, iş yerinden geldikten sonra fitness salonlarına girmek, blogger olmak, resim veya karikatür çizmek, farklı farklı el sanatları ile uğraşmak ve son olarak yürüyerek para kazandıran sweatcoin uygulamasını indirerek hem yürüyerek para kazanmak hem de obeziteden kurtulmak mümkündür. Bu tür uygulamalar ve çalışmalar obez kişilerin daha çok yürümesini sağlamaya çalışarak devam ettikçe obez insanların diyetini daha rahat yapıp zayıflamak için ortalama sürenin daha da azalacağını düşünüyorum. Obezler İçin Ortalama Diyet Süresi için sizlerleyiz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.