Neden Emlakçıya Başvurulmalıdır?

13.06.2018
7
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Neden Emlakçıya Başvurulmalıdır?
oy

Ben Her İşten Anlarım Yanlışına Düşmeyin Hayatta başarılı olmanın ilk şartlarından biri de “basit şeyleri doğru yapmaktır”. Neden Emlakçıya Başvurulmalıdır? Kimi zaman en sıradan görünen işler bile büyük bir emek ve birikim gerektirmektedir. Bu gerçeği gözden kaçırmak ise bizlere her zaman pahalıya mal olacaktır.

Neden Emlakçıya Başvurulmalıdır?

Basit Ama Zor Kararlar Hizmet alan kişi açısından kiralık bir ev bulmak ya da bir ev satın almak çoğu zaman maddiyata dayalı basit bir karar olarak gözükebilir. Ancak buna teşebbüs ettiğinizde durumun hiç de öyle olmadığını görürsünüz. Size basit görünen kararları, üzerinde çok da fazla düşünmeden aldığınızda inan ortaya telafisi olmayan sonuçlar çıkacaktır.

Basit görünen kiralık ev bulma işini profesyonel bir emlakçı yardımı olmaksızın hallettiğinizde, Neden Emlakçıya Başvurulmalıdır?  muhtemelen üzerinde baz istasyonu bulunan radyasyon yuvası bir evi uygun fiyata kiralamış olacaksınız. “Param var, bulur bir ev alırım” düşüncesiyle hareket ettiğinizde ise aldığınız evin iskan raporunun olmadığı sürpriziyle iş işten geçtikten sonra karşılaşabilirsiniz.

 İşinizi Şansa Bırakmayın

İster ev kiralayın, ister evinizi kiralayın. İster bir iş yeri satın alın, isterseniz iş yerinizi satmaya karar verin. Ancak siz siz olun, işi ehline bırakın. Maddi değeri oldukça yüksek olan emlak alışverişlerinde ki bu arsa olabilir, ev olabilir, iş yeri olabilir, göz önünde bulundurmanız gereken onlarca ve hatta yüzlerce faktör olabilir.  Neden Emlakçıya Başvurulmalıdır? Daha da önemlisi, başkasının mülkünü kendi mülkü gibi tanıtıp sizi dolandırmak isteyen ya da aynı evi birkaç kişiye kiralayan kalpazanlara denk gelme ihtimaliniz de hayli yüksektir.

Güvenli bir yuva arayışınız kabusa dönmesin istiyorsanız, emeğinizin tam karşılığı olacak bir mülk satın almak istiyorsanız, size her konuda açık ve anlaşılır bir şekilde yardımcı olabilecek ve bu işi profesyonel olarak yapan bir emlak ofisinden yardım almanızı şiddetle tavsiye edilmektedir.

 

 

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.