Neden Bitcoin Borsaları Kırmızı Rengi Gördü?

04.03.2019
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Neden Bitcoin Borsaları Kırmızı Rengi Gördü?
oy

Neden Bitcoin Borsaları Kırmızı Rengi Gördü? Bitcoin alıp satabileceğiniz birçok borsa mevcut. Ayrıca bu borsalarda bitcoin alıp satarken para aktarımı çok hızlı gerçekleşiyor. Bazı borsalarda para aktarırken çok az miktarlarda komisyon alınıyor. Kimi siteler bu komisyonu da sizden kesmiyor ve aktarımı tamamen ücretsiz yapıyor. Ancak bu paraları ülkeler basmadığı için bir çok ülke bu kripto paralara karşı bir tutum sergiliyor.

 Neden Bitcoin Borsaları Kırmızı Rengi Gördü?

 

Bitcoin borsalarındaki düşüşün en önemli nedeni ülkelerin uyguladığı politikalardır. Bazı ülkeler bitcoin alıp satmanın yanında yer alırken bazı ülkeler tam tersine tutum sergilemektedir. Bu ülkelerin başında dünyada kripto para piyasasında sıkça duyduğumuz Güney Kore ve Çin gelmektedir. Son zamanlarda Güney Kore kripto para piyasalarındaki alım satıma kısıtlamalar getirmiş; bu piyasalarda alım satım yapanlara bir takım yaptırımlar uygulanacağını vurgulamıştır. Neden Bitcoin Borsaları Kırmızı Rengi Gördü? Bu açıklamalardan sonra Çin bu kararların arkasında olduğunu söyleyerek Güney Kore’ye destek vermiş ve o da bir takım yaptırımlar uygulama yolunu tercih etmiştir. Bitcoinin bu olaylara tepkisi ise sert bir düşüş olmuş ve bitcoin yeşil çizgiden kırmızı çizgiye dönmüştür. Şu anda 10 bin doların altında seyretmekte olsa da gelecekte yüz bin dolarları bulacağı yönünde sürekli açıklamalarda bulunulmaktadır.

 

 Peki, Bitcoindeki Düşüş Devam Edecek Mi?

Bitcoin uzmanlarının açıklamalarına göre düşüş kalıcı bir durum değil. Çünkü bitcoin arz talep denklemine dayanıyor. Talep ne kadar fazla olursa alım satımı da o yönde artacağı için bitcoin fiyatı artış göstermeye başlıyor. Uzmanlara göre ileride bir çok ülke normal para birimlerini bırakıp bitcoin gibi kripto paraları kullanmaya başlayacak. Zaten şu anda bitcoin ile alışveriş yapabileceğiniz birçok dijital platform bulunmakta. Bunun yanı sıra günlük hayattaki bazı işyerleri de bitcoin ile alışveriş imkanı sunmakta.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.