Nano Coin Nedir

29.05.2021
78
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Nano Coin Nedir
oy

Nano Coin (NANO) Nedir, Nasıl Çalışır ve Nereden Alınır ? Son günlerde artış yakalayan Nano Coin (NANO), kullanıcıların da ilgi göstermesiyle kısa sürede gündeme gelmeyi başardı. Peki, Nano Coin (NANO) nedir, nasıl çalışır ve nereden alınır?

Nano Coin (NANO) Nedir?

Nano Coin, günümüzdeki kripto paralara rakip haline gelmiş, piyasadaki diğer coinlerin verimsizlikleri azaltmaya çalışan, merkezsiz bir kripto para birimidir.

Nano Coin

Eski adı RaiBlocks olarak bilinen Nano, 2018 yılının ardından günümüzdeki ismini almıştır. Nano, gelişmiş teknoloji şirketlerinde birden fazla deneyime sahip olan Colin LeMahieu tarafından geliştirilmiştir. Kendilerinin geliştirdiği teknolojiyi kullanarak blok kafes mimarisinin kullanan borsadaki, tek sanal para birimidir.

Ortak bir düşünceyle yapılan kullanıcı yorumları sayesinde büyük bir etkileşim kazandı ve kripto paralar üzerinde gelişerek kısa sürede piyasada kendinden bahsettirdi. Bitcoin’in üstündeki sorumlulukları almak için oluşturulan bu uygulama, sonuçları değiştirmeye devam ediyor. Böyle bir etki yaratması, piyasalar üstünde muhteşem gelişmelere ve etkileri görmemize sebep oldu.

Nano Coin (NANO) Nasıl Çalışır?

P2P işlemleri yönünden gayet uygun bir ortam sağlayan Nano, sanal para birimi kullanıcıları için pek çok kolaylık ve avantaj sağlamaktadır.

İşlem hızlılığı: Nano Coin’in belki de en önemli ve çarpıcı özelliklerinden birisi kuşkusuz işlem hızlılığı. Bu sayede, işlem boyutu fark etmeksizin gündelik yaşantınızda anında işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Yaklaşık 8-9 yıldır Türkiye kripto borsasında kendini gösteren sanal para birimler işlem yavaşlığı yüzünden kazancı aşağı çekmekteydi.

Sınırsız Ölçeklenebilirlik: Hızlı ve seri işlem yapma özelliği ile Bitcoin gibi daha çok temel kripto para birimlerinde yaşanan ölçeklenebilirlik sorununun önüne geçilebilmiştir.

Hesaplı-Masrafsız: Herhangi bir alışveriş işleminde, işlem ücreti almaz. Ücretsiz bir şekilde sınırsız ve masrafsız işlemler yapabilirsiniz.

Nano Coin (NANO) Nereden Alınır?

Birçok kişinin tercih ettiği Binance borsası üzerinden ile kolayca alınabilir. Kullanıcılar arasında popüler olan Binance, güvenlik ve likidite özellikleri sayesinde, büyük yatırımcılarında aralarında olduğu pek çok kullanıcıyı kendine çekmektedir.

NANO satın almak için hesabınıza para yüklemek ya da takas edebileceğimiz farklı bir kripto para birimi almamız gerekir. Banka kartınız veya kredi kartınız ile yada oradaki diğer seçenekleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer yöntemleri seçerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Karşınıza çıkan sayfada yüklemek istediğiniz bakiyeyi Türk Lirası (TRY) cinsinden seçin. Ardından Coin kısmından Tether yani USDT’yi işaretleyin.

Tether (USDT) alım işleminizi tamamladıktan sonra sol üstte yer alan Al-Sat alanında bulunan Klasik opsiyonunu seçin.

Açılan pencerede sağ üst kısımda yer alan, başında büyüteç işareti olan dikdörtgen biçimindeki arama çubuğu kısmına “NANO” yazarak karşınıza çıkan NANO USDT ikilisine tıklayın.

Daha sonra orta kısımda yer alan NANO al kısmında, almak istediğiniz Nano Coin miktarını yazın ve satın alma işleminizi gerçekleştirin. Böylelikle kısa ve hızlı bir şekilde Nano Coin sahibi olabilirsiniz.