Mersin Araba Ekspertiz Firmaları

10.08.2019
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Mersin Araba Ekspertiz Firmaları
oy

Mersin Araba Ekspertiz Firmaları Artan kur ve yüksek vergi politikasının sonucunda ulaşılamaz seviyelere yükselmiş olan sıfır otomobil fiyatları tüketicileri zor durumda bırakmaktadır. Bunun doğal sonucu olarak tüketiciler ikinci el araçlara yönelmektedir. Ne var ki araba almak isteyen insanların bazı tatsız sürprizlerle karşılaştığı bilinen bir durumdur.

Mersin Araba Ekspertiz Firmaları

Araçlardan anlamayan insanların bu zaafını para kazanmak uğruna kullanmak isteyen dolandırıcılar tüketicileri aldatarak haksız kazanç elde etmektedir. Bunun sonucunda araba almak isteyen insanlar hem maddi hem de manevi anlamda zarara uğramaktadır. Bu zararların önüne geçmek maksadı ile kurulmuş olan ekspertiz firmaları tüketicilerin imdadına yetişmektedir. Bu firmalarda ne gibi incelemeler yapıldığına bakacak olursak:

Kaporta – Şase İncelemeleri

Bir aracın kaza geçmişi olup olmadığını en iyi gösteren parçaları kaportası ve şasesidir. Mersin Araba Ekspertiz Firmaları Bu kapsamda öncelikle aracın kaportası incelenir. Teknolojik cihazlarla yapılan kaporta boya ölçümlerinin sonucunda aracın kaza yüzünden boyanıp boyanmadığı anlaşılmaktadır. Boya testlerinden sonra kaporta parçalarının değişim görüp görmediği incelenir.

Ustalık isteyen bu inceleme ile ağır kaza geçiren araba kolayca anlaşılabilmektedir. Değişen kontrolünün ardından şase incelemesine geçilir. Bir araç için şasesi insanlardaki iskelet sistemine benzer. Büyük darbe alındığında şasede iz bırakmama ihtimali olmadığından, bu inceleme son derece güvenlidir. Bütün bu incelemelerin ardından detaylı bir rapor oluşturulur ve tüketici bilgilendirilir.

Mekanik – Arıza İncelemeleri

Otomobilin motor, amortisör, fren sistemi, direksiyon sistemi, debriyaj sistemi, ön yürüyen aksamı, elektronik tertibatları detaylı olarak incelenir ve alıcıya rapor edilir. Bu raporun sonucunda aracın mevcut masrafları ya da ileride açılması muhtemel masrafları belirlenmiş olur.

Ekspertiz sırasında yapılan işlemler kadar ekspertizi yapan firma da önemlidir. İlgili firmanın yetki belgeleri muhakkak tam olmalıdır. Tecrübesi daha yüksek ustaların çalıştığı firmalar tercih edilmelidir. Bu bağlamda, Mersin ilimizdeki bazı firmaları listeleyelim:

Mersin Oto Ekspertiz

Adres: Toroslar, Turgut Türkalp Mah. GMK. Bulv. No 130/A, 33250 Mersin

Telefon: (0324) 323 28 28

Şahin Oto Ekspertiz

Adres: GMK Bulvarı Mah. No: 271 Kapalı Spor Salonu Yanı Turgutreis, Turgutreis Mahallesi, 33110 Akdeniz/Mersin

Telefon: (0324) 239 00 27

Mezitli Oto Ekspertiz

Adres: Atatürk Mahallesi, İsmet İnönü Blv. No:41, 33340 Mezitli/Mersin

Telefon: 0552 400 08 88