Lavabo Tıkanıklığını Açmanız için 5 Muhteşem Fikir

16.02.2018
1
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
Lavabo Tıkanıklığını Açmanız için 5 Muhteşem Fikir

Yavaş akan pis su giderleri birçok evin mutfağının büyük ortak problemidir. Bu problemle en çok karşılaşılan gider ise banyo ve mutfak giderileridir ve bu su gitme problemine birçok farklı etken  bu soruna teşkil eder. Öncelikle giderlerde birçok saç ve pislik hergün az az da olsa birkaç günde kolayca birikebilir. Ayrıca sabun ve diğer atıklarda giderin borularında yığıntıya sebep yaratabilir. Bütün bu birikmeler zaman içerisinde gider borusunu tıkar ve giderin su akıtma özelliği git gide azalır. Giderlerle ilgili bu ciddi sorun sürekli tekrarlanır ve genellikle bunun önüne geçmenin bir yolu da yoktur. Bu durumda tek çözüm düzenli olarak gider borularının temizlenmesi ve su akışının kolay sağlanmasıdır.

Evet Gelelim Lavabo Tıkanıklığını Açmanız için 5 Muhteşem Fikir

Bu problemi çözmenin birkaç yolu var ve aşağıda bu yolları sırayla sizlere sunduk

1- Biriken kalıntıları Lavabo Açma Teli İle Temizleyin

lavobo tıkanıklılığı açma

lavobo tıkanıklılığı açma

Su Giderin daha rahat akıtmasını sağlamanın ilk yolu biriken kalıntıları ve saçları oradan temizlemek sıklıkla almaktır. Bunun için oldukça basit olan bir yol ise lavabo açma teli kullanmaktır. Bu ürün bir hayli ucuz hem de dakikalar içinde mucizeler yaratmaktadır. Lavabo açma teli borularda biriken saçları ve pislikleri tutar ve yukarı çekmenizi sağlar.Lavabo Tıkanıklığını Açma Yöntemleri Ayrıca bu telin ucu bir hayli ince olduğu için su giderinden içeri kolayca girebilir ve temizlenmesini borunun açılmasını kolaylaştırır.

2- Su Gider Kapağını Kaldırın

 

Lavabonuzun Gider Kapağını Kaldırın.

Lavabonuzun Gider Kapağını Kaldırın.

su Gider kapakcıklarıda da saçların ve kalıntıların birikmesine sebep olabilecek sebeplerden biridir. Eğer bir lavabo açma teliniz yoksa yahut lavabo açma teli tüm pislikleri temizlemenizi sağlamadıysa bir öteki seçenek ise gider kapağını kaldırmak ve orada birikenleri temizlemektir. Bir oldukça gider kapağı lavabonun alt kısmından da tutturulmuş şekilde tasarlanmıştır. Bu gider kapağını kaldırmak için lavabonun alt tarafınca borunun olduğu yerden o tutturulan kısmı bulmanız ve çekmeniz gerekiyor. Bu tutan kısmı çektiğiniz zaman giderin kapağını kolayca kaldırıp, temizleme işi bittikten sonra yine yerleştirebilirsiniz.

3- Lavabodaki Üst Gider Kısmını Temizleyin.

lavabotemizleme

lavabo temizleme

Lavabolarda üst kısımlarda bulunan giderlerin oraya konma sebebi eğer lavabodaki su seviyesi fazla yükselirse kolayca boşalmasını sağlamaktır. Fakat diğer bir önemli sebebi de lavabo suyla dolduğu zaman gidere hava akışını sağlamaktır. Bu üst giderden borulara inen hava suyun çok daha hızlı şekilde akmasını sağlar. Lavabodaki Üst Gider Kısmını Temizleyin Yine bu üst gider kısmında da saç yahut başka pislikler birikebilir süre içinde. Eğer lavabonuz yavaş akıyorsa ve gideri temizlemek bu problemi çözmediyse, üst gider kısmını da temizlemek akıllıca bir adım olacaktır.

4-Ev Yapımı Gider Açıcı Kullanın.

tıkanan lavabo nasıl açılmalı

tıkanan lavabo nasıl açılmalı

Biriken pisliğin büyük kısmı çekildikten sonra uygulanacak bir adım da ev yapımı basit bir gider temizleyici kullanmak olacaktır. Boruları’nızda biriken kiri götürmek için evinizde ucuz ve rahat bir şekilde birleştirebileceğiniz bir solüsyon bu problemi çözmenize yardımcı olabilir. Ev Yapımı Gider Açıcı Kullanın Bu iki malzemenin girdiği reaksiyon sayesinde borularınız temizlenir ve suyunuz yeniden özgürce akabilir. Ev yapımı bir gider temizleyici kullanarak hem ağır kimyasallardan uzak durabilirsiniz bununla birlikte paranız cebinizde kalır.

5- Basit Lavabo Pompası Kullanabilirsiniz

tıkanmış lavabo açma

tıkanmış lavabo açma

Lavabo pompaları yavaş akan giderlerde de kullanılabilir, bu pompaları kullanmak için giderdeki su akışının tamamen durmuş olması gerekmez. Lavabo pompası kullanarak borularda birikmiş olan saç ve pisliklerin bir kısmını çekebilirsiniz.Lavabo pompasının daha etkili olması için üst gider kısmını bir araç-gereç ile kapatabilirsiniz. Lavabo Pompası Kullanın Üst gider kısmını kapatmak bir mühür görevi görecektir, bu da boruların açılmasını sağlar.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.