Kripto para birimlerinin düşüşü, e-itibari para biriminin yükselişi?

16.06.2021
44
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Kripto para birimlerinin düşüşü, e-itibari para biriminin yükselişi?
oy

Kripto para birimlerinin düşüşü, e-itibari para biriminin yükselişi? Kripto para birimleri son zamanlarda oldukça kayalık bir arazide sürüyorlar ve ilk merkez bankası tarafından verilen dijital olduğunda ne olacağı görülmeye devam ediyor. Para birimi başlatılmalıdır. Aslında, İsveç önümüzdeki birkaç yıl içinde ulusal bir dijital para birimi piyasaya sürme arzusunu dile getirdi. Ülkenin kademeli düşüşü göz önüne alındığında nakit İsveç’in merkez bankası olan Riksbank bu senaryoyu araştırıyor. E-krona, bekledikleri gibi, bugün somut krona ile aynı rolü oynayacak bir araç olarak hayal ediliyor: aracılardan bağımsız, her vatandaş için erişilebilir ve her türlü için kullanılabilir bir para birimi Ödeme değeri ne olursa olsun.

Kripto para birimlerinin düşüşü

İsveç, ulusal para biriminin dijital versiyonunu piyasaya sürme olasılığını araştıran tek ülke değil. İngiltere Merkez Bankası, Kanada Merkez Bankası ve İsrail Merkez Bankası, böyle bir projenin etkilerini daha iyi anlamak ve fayda ve ihtiyacı değerlendirmek için çalışma grupları kurmaktadır. Her ne kadar hepsi hala bir keşif aşamasında olsalar da bu sonunda ICO’ların bulunduğu bir çağda dünya çapındaki kripto para birimlerine bir darbe olarak gelebilir (Başlangıç sikke Teklifler) piyasadaki en sıcak ürün gibi görünüyor.

Bu yılki kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapacak olan ülkedeki kaderleri hakkında nihai kararın bugün açıklanması bekleniyor. Ancak sonuç ne olursa olsun, bu sert dalgalanmalar kripto para birimlerinin ne kadar değişken ve istikrarsız olduğunu kanıtlıyor ve birçok uzmanı düzenlenmiş bir yedek olup olmayacaklarını merak etmeye itiyor. Yasal ihale para birimleri, fiat veya dijital.

Microsoft ve Bitcoin

Microsoft ve dijital pazarlama, dağıtım platformu Steam de “yüksek ücretleri ve volatilitesi” nedeniyle Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kabul etmeyi bıraktı. Kripto para birimlerinin düşüşü, e-itibari para biriminin yükselişi?  Bu nedenle, mesajlaşma uygulaması Telegram’ın yakında piyasaya sürülecek bir ICO’yu duyurmasının etrafında çok fazla yutturmaca olmasına rağmen- şimdiye kadarki en büyüklerden biri olması bekleniyor- giderek artan sayıda ülkenin neden bu anonim ve sanal “paralara” bir dizi kısıtlama ve düzenleme uyguladığını merak etmeye başlamanın zamanı gelmiş olabilir. Çin’den Rusya’ya ve hatta şimdi Kore’ye kadar, hükümetler giderek daha az “para birimi” gibi görünen ve giderek daha fazla spekülasyon ürünü gibi görünen bu “kriptolar” konusunda temkinli ve haklı olarak.