Kredi Notunuzu Yükseltmek İçin Yapılması Gerekenler

28.07.2021
18
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Kredi Notunuzu Yükseltmek İçin Yapılması Gerekenler
oy

Kredi Notunuzu Yükseltmek İçin Yapılması Gerekenler Bankalardan çektiğiniz kredilerin geri ödemesinde herhangi bir aksaklık çıkması olması durumunda ise bankalar kredi notunuzu aşağıya indirirler. Öyle ki, bu durum bir daha bankalardan kredi çekememenize ya da bankalarla gereğinden fazla uğraşmanıza neden olur. Bu açıdan kredi notunun yükseltilmesi oldukça önemlidir.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

Bazı yöntemlerle kredi notunu tekrardan yükseltmek mümkündür. Kredi notunuzu yükseltmek için yapılması gerekenler arasında birden fazla yöntemden söz edilebilir. Bu yöntemlerin hepsi genel olarak ödeme düzeni ile alakalıdır.

 Düşük Limitli Kredi Kartı Kullanın

Kredi notunuz düşük olduğu için banka sizleri geri ödeme konusunda her zaman riskli görür. Bunu ortadan kaldırmak için düşük limitli bir kredi kartına başvurabilirsiniz. Kredi Notu Nasıl Yükseltilir Banka genelde bu taleplere olumlu yanıt verir. Bunun ardından tüm alışverişlerinizi bu kartla yaparak, kartın taksitlerini düzenli ödeyerek kredi notu tekrardan yükseltilebilir.

 Düşük Tutarlı İhtiyaç Kredilerine Başvurun

Tıpkı kredi kartlarında olduğu gibi bankalardan 1000 TL ile 3000 TL arasında değişen ihtiyaç kredilerine başvuru yaparak bu kredilerin geri ödemesini düzenli yapın. Bunun ardından yine kısa bir süre içerisinde banka kredi notunuzu belirli oranda yukarı çekecektir.

 Taksitleri Öderken Fazla Para Yatırın

Aldığınız kredi kartlarının aylık ödemelerini yaparken bankaya belirli oranda fazla para yatırarak iyi bir izlenim oluşturabilirsiniz. Örneğin; kredi kartınızın aylık ödeme tutarının 345 TL olduğunu varsayalım. Bankaya geri ödeme yaparken bunu direkt olarak 350 TL olarak yatırabilirsiniz. Bu durumda bankaların gözünde iyi bir izleniminiz olacaktır. Bu yöntem bankaların kredi notunuzu tekrardan yükseltmesi konusunda işinize önemli bir ölçüde yarayabilir.

Unutmamak gerekir ki, kredi notu yalnızca ödemelerin düzenli yapılmaması sonucu düşer. Kredi Notu Nasıl Yükseltilir Bu nedenle kredi notunun tekrardan yükselmesi için yapılabilecek en güzel yöntem tekrardan ödeme düzeni oluşturmaktır.