Kötü Giden İlişkiyi Düzeltme Yolları

30.12.2021
37
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Kötü Giden İlişkiyi Düzeltme Yolları

Kötü Giden İlişkiyi Düzeltme Yolları Bu hayatta sorunsuz bir ilişki yaşayan çift ya yoktur. Emin olun Tom Cruise ve Katie Holmes bile belli bir dönemlerinde sorun yaşamıştır.

Kötü Giden İlişkiyi Düzeltme

Mutlu bir ilişkiniz vardı ama bir şeyler değişmeye mi başladı? İlişkinizin kopma noktasına geldiğini mi düşünüyorsunuz? Hemen üzüntüye, umutsuzluğa, karamsarlığa kapılmayın. Kötü Giden İlişkiyi Düzeltme Yolları İlişkinizi kurtarabilmeniz ve eski günlerinize dönebilmeniz mümkün. Sadece biraz çaba göstermeniz ve sabretmeniz gerekecek. Bunun için aşağıda yer alan önerileri dikkate almanızda fayda var.

Onunla Konuşun

Öncelikle insanların konuşa konuşa anlaştığını aklımızdan çıkarmamamız gerekir. Eşinizle sakin, sabırlı ve alaycı olmayan bir tavırla sorunlarınızı konuşarak su yüzüne çıkarma vakti geldi. Unutmamalıdır ki karşınızda ki kişi eşiniz ya da eşiniz olmaya aday kişidir. Belki de bir ömür birlikte geçireceğiniz çocuklarınızın babası olacak kişidir. Bu nedenle gerçekten önemli olduğunu hissettirerek ve üslubunuza dikkat ederek tatlı dille konuşmanız güzel olacaktır. Sorunlarınızı konuşarak belirlediğinize göre ve sorunlar netleştiğine göre bunları çözmekte kolay olacaktır.

Ona Zaman Ayırın

İşleriniz çok yoğun olabilir ya da sorumluluklarınız ağır olabilir ama her ne olursa olsun sevgilinize ve ilişkinize zaman ayırmanız oldukça önemlidir. Bütün yoğunluğunuza rağmen her zaman eşiniz veya ilişkiniz ön planda olmalıdır. Mutlaka her gün partnerinizle kaliteli zaman geçirerek sevdiğiniz şeyleri birlikte yapın. Birbirinize sevgi ve saygı ile yaklaşın.

Farklı Şeyler Yapın

Sevgilinizle birlikte daha önce yapmadığınız yeni bir şeyler yapın. Mesela küçük bir hafta sonu tatili yapabilirsiniz. Ya da birlikte balık tutabilirsiniz. Önemli olan yeni bir maceraya birlikte katılmanızdır. Birlikte kaliteli ve eğleneceğiniz zaman geçirmenizdir.

Yeni Şeyler Öğrenin

Rutin monoton bir ilişki yerine, kendinizi de kişisel olarak geliştirebileceğiniz kurslara birlikte katılabilirsiniz. Örneğin birlikte bir dil kursuna gidin ya da Ebru Sanatı öğrenmek için bir kursa gidin. Önerimiz dans kurslarından yana olacaktır.

Empati Kurun

Bir ilişkide ki en önemli şeylerden biri de empati kurmaktır. Kendinizi eşinizin yerine koyarak olaylara bir de onun gözünden bakmayı deneyin. Kötü Giden İlişkiyi Düzeltme Yolları Böyle yaptığınız zaman hem onu anlamaya çalışacaksınız hem de varsa yanlış düşüncesi onu düzeltmeye yardımcı olacaksınız.