KOSGEB Maaş Desteği Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir ?

13.10.2021
36
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
KOSGEB Maaş Desteği Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir ?

KOSGEB Maaş Desteği Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir ?  KOSGEB maaş desteği 50 bin TL olarak verilmektedir. Bu yüzden başvuru onayı ve sonrasında birçok avantaj elde edebilirsiniz.

KOSGEB MAAŞ DESTEĞİ

KOSGEB maaş desteği olarak yararlanmanız gereken birçok destek için belirli tutarların talep edilmesi gerekmektedir. İki yıl süreyle verilen destekler işletmenin nitelikli elemanlar temin etmesi açısından önemlidir.

KOSGEB Maaş Desteği Nasıl Alınır

Nitelikli personellerin vereceği desteklerin hesaplanması gerektiğinde son derece önemli olan teşviklerden yararlanabilirsiniz. Personellerinize maaş ödemeleri yapmak ve işletmelerin verimli bir şekilde büyümelerine destek olan maaşlar kriz anlarını en iyi şekilde değerlendirmeniz açısından yardımcı olacaktır.

KOSGEB maaş desteği söz konusu olduğunda birçok veri tabanı çözümü için ekibimizden yardım alabilirsiniz. Bunun için en az 5 sigortalının çalışması gereken durumlar söz konusu olmaktadır. Bilgi almak istediğinizde hemen ilgili firmanın resmi internet sitesine erişebilirsiniz.

KOSGEB Maaş Desteğinin Koşulları

Genel olarak tercih edilen KOSGEB maaş desteği şartları şu şekilde belirlenmiştir:

 • KOSGEB maaş desteğinden yararlanacak personellerin TC vatandaşı olması
 • İşletmede en az 5 sigortalı çalışması
 • Maaş desteği alacak kişinin daha önce destek almaması
 • Destek alınacak personelin üniversite mezunu olması
 • Tam zamanlı çalışan olması
 • Maaşların düzenli olarak alınması
 • İşletme sahiplerinin ailesi dahilinde olmaması
 • Akranalık ilişkilerinin bulunmuyor olması
 • Sigortalının en az üniversite mezunu olması
 • Sigortası eksiksiz olmaması
 • Yabancı personeller üzerinden talep olmaması son derece önemlidir.

Maaş desteği alınması için şirketin son 12 ayına ait SGK sertifikasının alınması gerekir. Personellere ait olan maaş bilgilerinin bulunması gerekir. Son 30 güne ait olan personellerin ilgili iş başvurusunun yapılması şarttır.

Başvuru yapmayan adaylara teşvikler ödenmez. Bu yüzden başvuruya esas olarak teşvik ödemelerinin yapılması söz konusu olur. KOSGEB İş Geliştirme Destek Programı için başvuru yapması gereken adaylar, talebi ileterek süreci bu talep üzerinden takip etmeye devam edebilirler.

Maaş Desteği Uygulama Şartları

İlgili personellerin maaş desteğinin alınması son derece önemlidir. Çünkü istenen KOSGEB kredileri için herkesin belirli şartlar dahilinde başvuru yapması gerekmektedir. Özellikle doğum, iş kazası ve hastalık gibi durumlar gündeme gelebilir. İşletme sahipleri ve yakınları dışında birçok üniversite mezunu nitelikli personel için 3 aylık periyotlar dahilinde çalışma yapabilirsiniz.

En fazla 8 nitelikli personel tarafından destek alınması mümkün olabilir. Çalışanların TC vatandaşı olması ve adli sicillerinin de temiz olması gerekmektedir. En fazla 50 bin TL olan maaş desteğinden yararlanmak için eğitim düzeyine göre destek verilir.

KOSGEB maaş desteği ihtiyacı için yapılacak prim ödemeleri oldukça önemlidir. Ödenen ikramiyeler de bu desteğe hariç olarak tutulmaktadır. Bu yüzden işletme kaydı bulunan ve bu şartları taşıyan tüm işletmeler başvuru yapabilir. Kazanç elde etmek için 45 gün içinde sigortasının yatmış olması gereken personeller sigortalılık kaydının oluşmasıyla desteklerden yararlanabilir. KOSGEB Maaş Desteği Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir? Siz