Korona Virüse Farklı Bir Bakış Açısı

18.04.2020
102
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Korona Virüse Farklı Bir Bakış Açısı
oy

Korona Virüs ve Bağışıklık Sistemi

Covid-19 ismi ile bilinen corona virüs 2019 yılında başlayıp 2020 yılı itibarı ile tüm dünyayı etkisi altına almıştır. Her gün internet ortamında ve TV ekranlarında virüs ile ilgili birçok açıklama ve teori konuşuluyor. Neden ortaya çıktığı, nasıl bulaştığı, neler yapılması gerektiği gibi birçok konuda artık herkes pek çok bilgiye sahiptir. Virüsten korunma yollarının en önemli maddesi bağışıklık sisteminin güçlü olması olarak belirtiliyor. Bağışıklık sistemini güçlendiren beslenme şekilleri uzmanlar tarafından oldukça fazla açıklanıyor. Ben yazımda sizlere bağışıklığı yükseltmenin manevi tarafından bahsetmek istiyorum. Zira ne kadar iyi beklenirsek beslenelim moralimiz bozuk ve frekansımız düşük ise bağışıklık da düşük olacaktır.

Moralinizi Yüksek Tutarak Virüsten Korunun

Uzmanlar insan sağlığının en önemli koşullarından birinin de psikolojik sağlığımız olduğunu açıklıyor. Şimdi virüs tehdidi ile birlikte herkes evinde virüsün geçmesini bekliyor. Sürekli haber takip edip ülkemizde ve dünya da neler olduğunu takip ediyor. Ve birçok kişi ölüm korkusu ile karamsarlığa kapılıp karalar bağlamış durumdadır. Endişe ve kaygı insan psikolojisini alt üst eden en zararlı faktörlerdir. Bu nedenle birçok kişi evde kalıp virüsten korunduğunu düşünürken psikolojisi çöktüğünden bağışıklığını da düşürüyor. Bu durum en küçük bir açıkta virüsü kapma şansını da artırıyor diyebiliriz. Bu noktada virüsten korunmak için maneviyatımızı güçlü tutarak bağışıklığı güçlendirmektir.

Olumlu Düşünce İle Virüsü Yenin

Halk arasında sürekli söylenen bir söz olan güzel düşünelim güzel olsun sözünü bu günlerde aklımızdan hiç çıkartmamakta fayda vardır. Bu günlerinde geçip gideceğini ve hayatın en güzel haliyle yaşanmaya devam edeceğini bilmeliyiz. Olumlu ve güzel düşünce ile bağışıklığımızı da güçlendirebiliriz. İyi düşünceler ile neşeli günler geçirmek bizi hep iyi kılacaktır. Bağışıklığı en çok güçlendiren şeylerden biri de kahkaha ile gülmektir. Çünkü kahkaha ile timüs bezi devreye girer ve bağışıklık yükselir. Korona Virüse Farklı Bir Bakış Açısı Timüs bezi iki göğsümüz arasında yer alan sert kısımdadır. Halk arasında iman tahtası ya da bağır denilen bu bölgeye parmak uçlarınızla bir süre vurmak da bağışıklığınızı güçlendirecektir. Güzel düşünceler ile bağışıklığınızı güçlendirip sağlıkla kalın.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.