Kız Çocuk Annesi Olmak

11.07.2019
6
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Kız Çocuk Annesi Olmak
oy

Kız Çocuk Annesi Olmak Kız çocuk annesi olmak her kadın için bir seviye daha atlamak anlamına gelmektedir. Her kadın ister çalışıyor ister çalışmıyor olsun her işi bir kenara bırakıp bebeğine sıcak bir yuva kurmak ister. Çünkü bunun hayali uzun bir süreç boyunca durmadan yenilenmiştir. Dokuz ay gibi bir süreçte alınan ekstra kilolar, ardı arkası kesilmeyen mide bulantıları, fiziksel durumla alakalı sınırlanan hareketler vs. derken ”meyveyi toplamak” demektir doğum yapmak. Böyle bir durumda bebeğin cinsiyetinin önemsiz olduğu düşünülebilir ama hal hiç de öyle değildir…

Kız Çocuk Annesi Olmak

Ona Rol Model Olmak

Her anne için kız çocuğu özeldir çünkü büyüyen çocuğun örnek alacağı ilk kişinin kendisi olduğunu bilir. Kız çocuğunun yetişmesinde bir babadan daha çok sorumluluk sahibidir bir anne. Özellikle büyüyen ve ergenliğe girmiş olan kızın annesiyle arasındaki muhabbet için çok uzak bir figürdür baba. Geçirdiği günü ilk annesine anlatır bir kız çocuğu ve ondan alır yeni tavsiyeleri.

Beraber Geçirilen Zaman

Anneler kız çocuklarına gelişimlerinde büyük yardımlar ederler, tıpkı ev içinde kız çocuklarının onlara ettiği gibi. Belli bir yaşa ulaşmış kız çocuğu aynı zamanda bir ev içi yardımcısıdır anne için. Dahası anneleri için kız çocukları, anneleriyle alışveriş yapmaktan sıkılmayacak yeni kişilerdir. Saatler süren alışverişlerden sonra eve dönmek ve bunlarla ilgilenmek bir annenin en büyük zevklerindendir.

Onunla Geçmişe Dönmek

Bir anne için kız çocuk sahibi olmak büyük bir nimettir. Çok özel bir tecrübedir bu. Bir anne oyun oynayan kızına bakarken ansızın geçmişe dönüp aynı kıyafetlerin içinde kendisini görebilir. Oyun oynayan, danslar eden ve şarkılar söyleyen kızı onun için maziye bir dönüştür aynı zamanda. Bir anne için kız çocuğu sahibi olmak, geçmişte bıraktığı tüm zevklerini tekrar hatırlamak demektir.

Kızının en güvenilir arkadaşıdır da aynı zamanda bir anne. Çoğu zaman en büyük çareyi aradığı kişi de yine odur. Bunların haklı gururuyla beraber arkadaş olur kızına ve de büyütür onu. Hem kendisinden bir parça bularak, hem de kızının ona muhtaç olduğunu bilerek yapar bunu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.