Kirada Anlaşılırken Ne Kadar Pazarlık Yapılabilir?

28.05.2018
7
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Kirada Anlaşılırken Ne Kadar Pazarlık Yapılabilir?

Ev İhtiyacı Bir insan hayatını sürdürebilmek için bir eve ihtiyaç duymaktadır. Ancak bir evi olmayan insanlar bir ev tutmalı ve bu eve her ay ödeme yapmalıdır. İnsanlar öncelikli olarak ev kiralarken; ulaşım imkanlarını, hastaneye yakınlığını, çocukları varsa çocuklarının okullarına yakınlığını, çalıştıkları yere evlerinin yakın olmasını tercih etmektedirler. İnsanlar ev kiralarken ya emlakçılar ile ya da ev sahipleri ile görüşmektedirler. Bu aşamada da, kira ücreti ve sizin nasıl pazarlık yaptığınız devreye girmektedir.

Kirada Anlaşılırken Ne Kadar Pazarlık Yapılabilir?

Nasıl Yapılmalıdır?   İnsanlar ev tuttuğunda ev sahibine ya da emlakçıya maddi durumunu net bir şekilde açıklamalıdır. Evi kiralamak isteyen kişi bu duruma ailesi ile birlikte karar vermelidir. Kira için ev sahibi yüksek bir fiyat istediğinde evi kiralamak isteyen kişi ikna edici ve evi tutmaya kararlı olduğunu gösteren bir tutum sergilemelidir. Bunun dışında evin fiziksel özellikleri (oda sayısı, banyo sayısı, nasıl ısınacağı gibi) değerlendirilmeli ve evin olumsuz diyebileceğimiz özellikleri ev sahibine uygun bir dille anlatılmalıdır.

 

Evi tutacağınızı ancak kira bedelinin bütçenizi aştığı, evli iseniz okuttuğunuz çocuklarınızın olduğunu belirtmeniz yani pazarlık yapmanız kira ücretini düşürmenizi sağlayabilir. Bu durumun dışında ev sahipleri evini kiraya verdiği kişilerin evine bir zarar vermemesini istemektedirler. Bu durumu da göz önünde bulundurup evi sahipleneceğiniz söylemeniz, Kirada Anlaşılırken Ne Kadar Pazarlık Yapılabilir? evden çıkarken evi aldığınız gibi teslim edeceğinize dair söz vermeniz de kira ücretini indirme konusunda etkili olabilir. Eğer eski ev sahibiniz ile evden çıkma süreciniz iyi bir şekilde gelişmiş ise eski ev sahibinizin sizden memnun olduğunu ve ev kirasını düzenli ödediğinizi garanti etmesi de size bu süreçte yardımcı olacaktır.

Bu süreçlerden sonra devreye sizin yapacağınız pazarlık da girecektir. İyi iletişim kurduğunuz takdirde ödeme planı sizin tercihinize uygun olarak gerçekleşecektir.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.