Kimlerin Aldatma Potansiyeli Yüksektir?

12.04.2018
10
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Kimlerin Aldatma Potansiyeli Yüksektir?
oy

Aldatılmak bir insanın ilişkide başına gelmesinden en çok korktuğu şey olabilir. İhanete uğramak insanı çok büyük bir travmaya sürükler. Kimlerin Aldatma Potansiyeli Yüksektir? Kimse aldatılacağını öyle kolay kolay anlayamaz. Çok güvenilir görünen, sakin görünümlü eşlerin bile aldatma potansiyeli vardır. Kişileri bu eyleme götüren sebepler nedir önce buna bakmak gerekir.

Kimlerin Aldatma Potansiyeli Yüksektir?

Aldatmanın Nedenleri Evliliklerde veya ilişkilerde aldatmanın en büyük nedeni ilgisizlik olarak söylenir. Uzun ilişkilerde sürekli aynı ilgiyi sağlamak zor olabilir. Her ilgisiz kaldığında kişi aldatmayı tercih ediyorsa, önce kendi içsel ve ruhsal durumuna bakmalıdır. Kadın Olmak Zor iş Aldatma nedenleri başında aslında bireyin kendine olan güvensizliği gelir.

 Erkekler mi Kadınlar mı Daha Çok Aldatır?

Erkekler ve kadınlar, hangilerinin daha çok aldattığı konusunda sürekli tartışmaya girerler. En çok aldatan ne kadındır; ne de erkektir. En çok aldatan öncelikle gerçeklerle yüzleşemeyen insandır. Kimlerin Aldatma Potansiyeli Yüksektir? Cinsiyet ayrımı yapmak mantıksızdır. Erkekler aldattıklarında daha kolay dillendirebilirler. Ancak toplum ahlak anlayışı, kadının aldatmasını daha ahlaksız bulur. Halbuki erkeğin de kadının da aldatması aynı derecede kötülüklerdir.

 Peki, Kimlerin Aldatma Potansiyeli Yüksektir?

Çocukluklarında aileden yeteri kadar ilgi ve sevgi görmemiş insanlar yetişkin olduklarında sürekli bir arayış içine girerler. Sevgililerinde bu sevgi açlığını gidermeye çalışan bu kişiler, yeterli ilgiyi görse de tatmin olmayabilirler. Geçmişe bağlı kalan bu insanlar bir uzmandan yardım alırlarsa iyileşme ihtimalleri vardır.

Cinselliğe aşırı düşkün insanlar da aldatma eğilimlidirler. Eşlerini sevseler dahi farklı arayışlara girerler. Onlar için aldatmak aşk yaşamak değildir. Fantezilerini gerçekleştirecek birilerini ararlar. Sürekli kavga eden ve birbirlerinde alışkanlık olmuş çiftler de ayrılamadıkları için farklı arayışlara girerler. Aldatmak ayrılmaktan daha kolay gelir.

Göz önünde bulunan kimseler, kalabalık iş ortamlarında çalışan kişilerin aldatma potansiyelleri daha yüksektir. Böyle bir ortamda ilgilerini gizleyemeyen hayranları ortaya çıkacaktır.

Kimleri Daha Çok Aldatır

Dış görünüşü ile dikkat çeken insanlar biraz daha aldatma potansiyeline sahiptir; çünkü kendini beğendirmek isteyen ve dışarıda ilgi görmek isteyen kişiler daha bakımlıdırlar. Kimleri Daha Çok Aldatır Her şık ve bakımlı olan insan aldatmaz; fakat aldatma potansiyeli yüksek olanlar her zaman temiz ve bakımlı görünmeye özen gösterirler.

Aşırı stres altında çalışan insanların da aldatma potansiyelleri yüksektir. Stres altında çalışan ve partnerinden destek görmeyen kişiler sırtını yaslayacak bir omuz arayabilirler. Kimleri Daha Çok Aldatır Aldatmak her şeyden önce insanın kendi kendini aldatmasıdır. Aldatıldığınızı düşünüyor ve bunu yakalamak istiyorsanız zamana bırakın. İlişkinizi sürekli şüphe ederek yaşayamazsınız. Ortada bir aldatma eylemi varsa bu zamanla ortaya çıkacaktır.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.