Kadın Ne Demektir

30.10.2018
0
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Kadın Ne Demektir

Kadın Ne Demektir Doğduğu gün neşe kaynağı olur. Evin ilk çocuğuysa sessizliğe gömülü olan ev artık cıvıl cıvıl olur. Sevmek için kendinizi zorlamanıza gerek yoktur çünkü o kendini sevdirmenin yolunu mutlaka bulur.

Kadın Ne Demektir

Çocukken

Daha yeni yürümeye başladığında takılır annesinin peşine. Her yaptığını taklit eder. Toplamaya çalışırken dağıtır, silmeye çalışırken minik izler bırakır ardında. Eninde sonunda öğrenir. Canı istediğinde yardım etmek işine gelir, tebrikler havada uçuşur. Hayatı boyunca ev işlerinin ağırlığı altında edileceğini bilse belki bu kadar heves etmezdi erkenden öğrenmeye. Onun derdi öğrenmekten çok annesinin yaptığını yapmaktır oysa onun gibi olduğunu hisseder her yardımında.

Babasının prensesidir, baş tacıdır. İşten eve gelme sebebidir, yorucu bir günün ardından gülme sebebidir. Annesinin alışveriş sebebidir. Pembelerle döşediği odasını, rengârenk giysilerle doldurma sebebidir. Yürüdükçe büyür, büyüdükçe koşar ve okullu olma vakti gelir. Kadın Ne Demektir Başarılı olmak, her şeyi en güzel yapmak vazgeçilmezidir. Anne babasından sonra öğretmeninin gözdesi olur. Aslında o insanlığın gözdesidir, her yerde değerlidir. Değerini bilir ve ona göre yaşar, ona göre yaşamalıdır.

Gençken

Büyüdükçe kendinin farkına varır kadın ​​, ​kendi önemini kavrar. Hayattaki yerinin önemine göre davranmalı, zorluklarla mücadele edebilecek güçle donanmalıdır. En önemlisi okumalıdır, hem hayatı öğrenmeli hem de kendi ayakları üzerinde durmalıdır. Başarması hem kendisi için hem de toplum için önemlidir. O başarırsa bilinçli bir eş, bilinçli bir anne yetişir. Anne bilinçliyse toplum zaten bilinçli olur.

 Kadın Anneyken

Emanetken birden emanet edilen olur. Kucağına en değerli varlığını yani yavrusunu alan kadın artık mükemmel güçle donanmıştır. Her türlü zorlukla mücadele edecek kadar güçlü hisseder kendini. O artık bir annedir, korkusuzdur, cesurdur. Ne fakirlik, ne işsizlik, ne açlık korkutamaz onun gözünü. O artık evladının kahramanıdır. Bütün mücadelesi evladı içindir artık. Kadın Ne Demektir Evladı yaşama sebebi olur, hayata karşı direnme sebebi. Yeri gelir hem annelik hem babalık yapar yavrusuna. Yeri gelir geçer masa başına öğretmenlik yapar. Her meslekten birazcık anlar anneler, yeri gelir alır eline makası kuaförlük yapar. Evladı ateşlenince bir hemşire edasına bürünür. Kadın her şeyi yapar da en iyi annelik yapar.

 Kadın Eşken

Her kız çocuğu önce babasına aşık olur. Küçükken babası gibi bir eş hayal eder. Büyüdükçe tanır, sever, aşık olur. Zamanı gelince hayalindeki gelinliği giyer ve aşık olduğu adama eş olur. Eş demek hayat arkadaşı, can yoldaşı demektir. Yeri gelince birlikte gülmek, yeri gelince birlikte ağlamak demektir. Bütün hayatı acısıyla, tatlısıyla paylaşmak demektir. Paylaşır kadın acıyı da paylaşır, hayatı da. Evi yuva yapar kadın, erkeği önce koca sonra baba yapar. İçinde k​​​​​​​adın olan evde huzur olur, masada yemek olur. Pencerede birkaç saksı çiçek olur. Eksikliği telafi edilemez bir varlıktır kadın. İçinde kadın olan evde mutlu bir yaşam olur.

 

 

​​​​​

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.