Kadın Alışveriş Mağazaları Hangileridir

30.10.2018
0
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Kadın Alışveriş Mağazaları Hangileridir

Kadın Alışveriş Mağazaları Hangileridir Günümüzde alışveriş imkânları çok gelişmiş durumdadır. Gerek sosyal medya gerek AVM’ler gerek bireysel butikler olsun her müşteriye hitap edecek mağazalar mevcuttur. Bunların çoğunluğu kadın müşterilere hitap etmektedir. Aşağıda bunlardan bazıları derlenmiştir.

 Kadın Alışveriş Mağazaları Hangileridir

 AVM Bünyesinde Bulunabilecek Mağazalar

Koton: Merkezi İstanbul’da bulunan bir giyim mağazasıdır. Kurucuları Gülten Yılmaz ve Yılmaz Yılmazdır. Mağazanın, erkek ve çocuk reyonları vardır. Alışveriş merkezlerinin yanında cadde mağazaları da bulunmaktadır. Kotonda uygun fiyatlı ürünleri bulmak mümkündür.

Mango: Barselona Katalonya menşeili bir alışveriş mağazasıdır. Ağırlıklı olarak kadın müşterilere hizmet etmektedir. Ancak erkek reyonları da bazı mağazalarında bulmak mümkündür. Klasik tarzda ürünlerin de bulunabileceği Mango gençler için de şık seçenekler sunmaktadır.

 

Boyner: Mağaza genel merkezi İstanbul Sarıyer’de bulunmaktadır. Boyner mağazalarında birçok markaya ait ürün bulmak mümkündür. Kadın Alışveriş Mağazaları Hangileridir Ürün yelpazesi oldukça geniştir. Özellikle az zamanı olan müşteriler için pratik bir alışveriş imkânı sunar. Kadın reyonlarının yanında erkek ve çocuk ürünleri de bulunmaktadır. Giyimin yanında kozmetik ürünleri de bulmak mümkündür.

 İnditex Mağazaları

Zara: Kadın, erkek ve çocuk için seçenekler sunan bir mağazadır. Türkiye’de pek çok alışveriş merkezi bünyesinde bulmak mümkündür. Modayı sokağa taşıma konusunda deneyimli olduğunu söyler. Genç kuşak kadar, klasik tarza uygun ürün de sunmaktadır. Bu çerçevede iş yaşamındaki kadınlar için de uygun seçenekler bulundurmaktadır. İspanyol menşeili bir giyim markasıdır. 1975 yılında kurulmuştur. Ceo görevini 2011’den beri Óscar Pérez Marcote üstlenmektedir. Yakın zamanda mağazaların Türkiye’den çekileceğine dair haberler yapılmış olsa da varlıklarını halen sürdürmektedirler.

Pull&Bear: 1986 yılında İspanya’da New Wear ismiyle kurulmuş olan mağaza özellikle genç kuşağa hitap eden birçok ürün sunmaktadır. Kadın ve erkekler için seçenekler bulundurur. 2011 yılından beri alışveriş merkezlerinin yanında internet üzerinden de satış yapmaktadır.

Bershka: Hedef kitlesinde gençlerin bulunduğu kadın alışveriş mağazasıdır. Pek çok alışveriş merkezinde bulunmaktadır. Diğer inditex mağazaları gibi İspanya’da kurulmuştur. Günlük giyimin yanında, plaj giyim ve aksesuarları, ayakkabı gibi kategorilerdeki ürünleri bulundurur. Nispeten ucuz ürün sattığı söylenmektedir.

Oysho: Yine İspanyol merkezli bir mağazadır. İç çamaşırı üzerine uzmanlaşmıştır. 1977 yılında kurulmuştur. Gymwear, sleepwear, beachwear, aksesuar ve ayakkabı koleksiyonlarını barındırmaktadır. Yani oysho mağazalarında iç çamaşırından, pijamaya, gecelik ve sabahlıklara, plaj giyim ve aksesuarlarına kadar pek çok ürünü bulmak mümkündür. Stilini bütün gardrobuna yansıtmak isteyen kadınlar için kurulduğunu söylemektedir.

Stradivarius: Kadın ve erkek ürünlerinin bulunabileceği bir başka inditex mağazasıdır. İspanya’da kurulmuştur. Bazı alışveriş merkezlerinde sadece kadınlara ait reyonların bulunduğu görülebilmektedir.

İnditex mağazaları genellikle aynı anda indirim dönemine girmektedir. Aynı zamanda bazen aynı ürün farklı mağazalarda farklı fiyatlara bulunabilmektedir. Müşterilerin buna dikkat etmesi tavsiye edilmektedir.

Bunların yanında internet üzerinden yapılacak alışverişlerde Morhipo, Trendyol, Tozlu, Markafoni gibi sitelerden de faydalanılabilir. Siteler kendi markalarının yanında başka birçok markaya daha ulaşılabilme imkânı sunmaktadır. Kadın Alışveriş Mağazaları Hangileridir İkinci el kıyafet için ise Gardrops, Dolap gibi uygulamalardan faydalanılabilir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.