İyi Yem İle Yetişen Hayvanlar

15.10.2019
19
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
İyi Yem İle Yetişen Hayvanlar
oy

İyi Yem İle Yetişen Hayvanlar Öncelikle belirtmekte fayda vardır ki, Dünya’nın en güzel eylemlerinden biridir hayvanlar ile ilgilenme ve hayvanlara bakım yapmak. Bir hayvan sahibi olmak insana psikolojik olarak ve sosyal olarak çok fazla katkıları vardır. O sahiplenme ve ilgilenme duygusu insanın psikolojisine kesinlikle iyi gelmektedir. Sosyal olarak bir hayvanla ilgilenmek her bakıma sosyal çevreyi genişletir. Hayvan ile ilgili oluşacak sıkıntılarda sosyal ortamda yeni insanlar ile fikir alışverişleri olur. Ayrıca sokakta sahip olunan bir hayvan ile gezerken, yeni insanlar ile tanışılabilir ve sosyal ortam genişletilebilir. Hayvan bakımında ise önemli bazı nüanslar vardır. Bunlardan biriside hayvanın besleneceği yemdir. Buraya dikkat edilmesi gerekmektedir.

İyi Yem İle Yetişen Hayvanlar

Hayvan Bakımında Yem Olayı

Sahiplenilen hayvanların genelde yaşları ufak veya bebek pozisyonunda olduklarından beslenme olayı çok önemlidir. Bu konuyu ele alırken çocuk gibi düşünmek lazım. Bir insana bakıldığı gibi bakılır. İnsan dediğimiz zaman anne sütü nasıl önemliyse, bir yavru hayvan içinde o kadar önemlidir. İnsanlar için anne sütü iyi ve gelecek için güç verdiği gibi, hayvanlar içinde böyledir. Bu bağlamda hayvan sahibi olunduğu zaman mutlaka gerekli vitaminli ve destekli gıdalar kullanılmalıdır. Böylece yavru hayvanımız, ileride büyüdü zaman gerekli destekli besinleri aldığı için muhtemel yakalanacağı hastalıklara daha az yakalanacaktır. Ayrıca mutlaka hayvanların gıdalar ve yem kalitesinin yanı sıra, sokak ortamına çıkartılıp alıştırılması gerekmektedir. Hayvanların yetiştirilmesinde en önemli etkenler bunlardır. Kaliteli beslenen ve yetiş olan hayvan hem daha uzun süre yaşayacaktır, hem de sağlıklı bir hayat devam ettirecektir.

Sağlıklı Gıda Alırken Para Tuzağı

Hayvanlar yetiştirilirken alınacak yemlerde parasal konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü sağlıklı ve organik yem adı altında ciddi bir parasal çıkar sağlama söz konusu olabilmektedir. Ayrıca belirli marketler ve dükkanlardan alınan malzemeler aslında, sağlıklı olmayan ve hayvanlara uygun olup olmadığı bilinemeyen malzemelerdir. Bir hayvana kaliteli yem alınırken mutlaka sağlam bir veteriner hekim tarafından hayvanımız incelenerek gerekli besinlerin yine veteriner hekim tarafından önerilmesi ve bu bağlamda alışveriş yapılarak hayvanı mağdur etmemek gerekmektedir. Aslında işin temeli yukarıda bahsettiğimiz gibi, bir çocuğa bakarmış gibi yaklaşmak gerekmektedir hayvan dostlarımıza da.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.