Islak Göz Makyajı Nasıl Yapılır

17.08.2019
0
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Islak Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Islak Göz Makyajı Nasıl Yapılır Yaz aylarının kadın makyaj trendi olan ıslak göz makyajı doğal ama parlak bir görünüm isteyen kişiler için vazgeçilmez makyaj uygulamalarından biri haline gelmektedir. Hemen hemen her ten rengine yakışan bu makyaj trendi en çok bronz ve kumral tene sahip olan kişilerde belirgin bir ışıltı katmaktadır. Islak göz makyajı yaparken çok fazla makyaj malzemesine ihtiyaç yoktur. Az ürüne sahip kişiler bu makyajı rahatlıkla yapabilir.

Islak Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Islak göz makyajında ilk önce tene ışıltılı bir baz kullanılır. Bazın ışıltılı olması fondöten altından tenin parlamasını sağlayacaktır. Bunun ile birlikte fondöten seçimleri de hafif yapıda olarak tercih edilmelidir. Islak Göz Makyajı Nasıl Yapılır Hafif fondötenler cildin kendi ışıltısının kapanmasını engelleyerek daha ıslak bir görünüm sağlar. Ten makyajında en önemli adımlardan biride highlighter kullanılmasıdır. Özellikle cildin çıkıntı ve kemikli yerlerine uygulanan bu adım ıslak bir makyaj elde etmenizi sağlayacaktır.

 Islak Görünümlü Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Hem gece hem de gündüz ıslak görünümlü makyaj yapılabilir. Bu noktadan önemli olan göze sürülen far rengidir. Günlük makyajda daha şeffaf ve ışıltılı krem farlar tercih edilebilir. Gece ise metalik renklerin kullanılması gece boyu cildinizi ıslak gibi ışıltılı görünmesini sağlayacaktır. Gözde far uygulamasından önce baz kullanılması farın tutuculuğunu arttıracaktır. Böylece gün içerisinde far dağılmayacak ve sabit kalacaktır. Aynı zamanda bu tarz göz makyajlarında kirpikleri doğal bırakmak ya da tek kat rimel sürmek daha çekici bir göz makyajı ortaya çıkaracaktır.

 Islak Görünümlü Makyajda Ruj Seçimi

Bu tarz ıslak görünüm istenen makyajlarda en çok şeffaf ya da ten rengi dudak parlatıcıları tercih edilir. Fakat göz makyajını hafif bıraktığınız zaman dudağa daha ağırlık verebilirsiniz. Dudağınıza süreceğiniz kırmızı rujun üzerine şeffaf dudak parlatıcısı geçmeniz ıslak ve ışıltı makyajınızı destekleyecektir.

 Islak Makyajda Öne Çıkan Dokunuşlar Nelerdir

Islak görünüm istenen makyajların temelinde, kullanılan ürünlerin hepsi krem ürünler olmalıdır. Diğer toz ürünler cildi matlaştırır ve istenilen parlaklık ortadan kaybolur. Bundan dolayı makyajınızda her zaman krem ürünler kullanmalısınız. Aynı zamanda birkaç ürünler tüm makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Özellikle dudak parlatıcısını göz kapağına uygulama işlemi son zamanlarda oldukça moda haline gelmektedir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.