İphone Telefon İnternet Hızını Yükseltme

26.04.2021
155
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
İphone Telefon İnternet Hızını Yükseltme
oy

İphone Telefon İnternet Hızını Yükseltme Apple iOS işletim sistemi ile hareket eden en çok piyasa içerisinde bulunan cihazı iPhone olarak biliniyor. Bu cihaz, telefon modeli açısından değişiklik gösteriyor olsa da genellikle cihazınız çok eski konumda değil ise yüksek bir hıza sahip oluyor.

Fakat iPhone’unuz ne konumda olursa olsun internet hızını arttıracak ayarlar telefonumuzda mevcut haldedir. Bu ayarlar ufak tefek değişiklikler dahi olsa telefonunuzdaki özellikle internet hızına büyük ölçüde etki ediyor. İnternet hızına fayda sağlayan başlıkları inceleyelim:

Wi-fi yardımı

Cihazımızda ilk olarak internet hızı için başvuracağımız yöntem wi-fi yardımı oluyor. Bu ayar aktif hale geldikten sonra iPhone’unuz otomatik bir biçimde bağlı kaldığı kablosuz internet bağlantısının internet hızının düşüş göstermesi ile hücresel ağ kullanımı başlatmaktadır. Tabi bunun tersi de mümkün olabiliyor.

iPhone cihazınız ile bağlanmış olduğunuz hücresel ağ bağlantısı hızı daha yüksek kablosuz ağ bağlantısının tespit edilmesi halinde burada ki ayar yardımıyla otomatik biçimde kablosuz ağ ile bağlantı gerçekleştiriliyor.

Wi-fi Yardımı Ayarı Nasıl Açık Hale Getirilir?

İlk olarak iPhone’unuzun ayarlar kısmına girmelisiniz. Ardından ise burada yer almakta olan “Hücresel” başlığı kısmına tıklayınız. Bu başlık ile internet bağlantısının ayarları düzenleniyor. Hücresel menüsü kısmının en alt tarafında Wi-fi yardımı seçeneği karşınıza çıkmaktadır.

Wi-fi yardımı seçeneğiniz telefonunuzun varsayılan ayarında kapalı konumdadır. Bu seçenek açık konuma getirildiğinde iPhone’unuz yavaş internet erişimi ile karşı karşıya geldiği durumlarda alternatif olarak hızlı bağlantılara yönelmektedir.

Uygulamalar Aracılığı İle İnternet Hızını Arttırmak

Cihazınızda İnternet hızınızı arttırma hususunda iPhone’unuza özel olan uygulamaları da kullanabilirsiniz. Burada ki uygulamalar internet hızını arttırabilmek için cihazınıza farklı katmanlı özellikler katmaktadır.

İnternet Aracılığı İle Oluşan İnternet Hızı

İnternet aracılığı ile dosya indirebilmek için kullanılmakta olan uygulamalar, genelde ana özellik hususunda internet hızını arttırma gibi oluşumlar sergilemiyor. Ama bu özelliklerin kullanımı ile internetten dosya indirilebilmesi cihazda daha yüksek hızda ki bağlantılar ile indirme işlemini sağlamaya bir fayda verebiliyor.

İPhone’unuzda VPN veyahut reklamı engellemek gibi uygulamalar kullanabiliyorsunuz. Bu uygulamalar internet hızınızı, giriş yaptığınız internet sitelerindeki reklam konumlarını engelleyerek arttırıyor.

İnternet bağlantı hızınız bağlı bulunduğunuz baz istasyonlarının değiştirilmesi veyahut cihazınıza bağlı kalan diğer cihazların takip edilmesi de bu hususta fayda sağlamaktadır.