İNTERNETTEN PARA NASIL KAZANILIR? 

09.04.2022
10
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
İNTERNETTEN PARA NASIL KAZANILIR? 
oy

İNTERNETTEN PARA NASIL KAZANILIR?

İÇERİK:

1)Freelance Çalışmak:

a)Grafik & Tasarım

b)Yazı & Çeviri

c)Video & Animasyon

d)Ses & Müzik

e)Yazılım & Teknoloji

2)Video Eğitimleri Oluşturmak

3)Stok Fotoğrafçılığı

4)Link Kısaltmak

5)Anket Doldurmak

6)Makale Yazmak

1)Freelance Çalışmak:

Freelance kelime anlamıyla “serbest çalışan” anlamına gelir. Kişinin belli bir mesaisi veya maaşı olmaz. Bunları kişi kendi belirler ve sınırı yoktur. Kendi çabası ve sunduğu hizmetle gelirini, profesyonelliğiyle ise mesaisini belirleyen çalışan oldukça kısa sürede yüksek meblağlarda para kazanabilir.

    a)Grafik & Tasarım:

Benim de oldukça ilgilendiğim bir alan olan “grafik & tasarım” reklamcıların birçoğu tarafından gelir kaynağı haline gelmiş oldukça geniş bir     alandır. Kurumsal logo, banner, illüstrasyon, broşür, kartvizit, davetiye ve daha sayabileceğimiz birçok örneği mevcuttur. Gelir bakımından oldukça iyi bit alandır: Fiverr gibi yabancı sitlerden dolar ile satış yapmaya başlayabilir veya Bionluk üzerinde TL ile işlem yapabilirsiniz.

    b)Yazı & Çeviri:

İkinci bir dil bilmenin sayısız faydasından biri. Eğer temel ve orta düzeyde bildiğiniz bir dil varsa bunu yazıya dökerek satabilirsiniz. Ayrıca oldukça profesyonel olmanız gerekmez temel düzeyde bir İngilizce sizde mevcut ise bunu Google Translate veya Gramlarla gibi bir uygulama ile destekleyerek iyi bir gelir kaynağı bulabilirsiniz. Yabanı sitelerden dolar ile satabileceğiniz gibi yerli sitlerden de satış yapabilirsiniz.

    c)Video & Animasyon:

Video düzenleme alanında başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız bu alanda oldukça yüksek paralar kazanabilirsiniz.Adobe şirketinin yazılımlarından bazıları olan Adobe Premiere Pro ve Adobe After Effects uygulamaları bu sektörün başyapıtları.Eğer bu yazılımları bilmiyor fakat ben bu işi yaparım diyorsanız YouTube üzerinde eğitimleri mevcuttur.Kısa sürede büyük bir yol alıp bu yetenğinizi gelire dönüştürebilirsiniz.

    d)Ses & Müzik:

Sesinize güveniyor ve amatör düzeyde müzikle ilgileniyorsanız bu alan tam size göre.Diğer alanların aksine tam bir yetenek işi olan bu sektör freelancer bulmakta zorlanıyor.Eğer kendinize güveniyorsanız bu işi düşünün.En iyi gelir kaynaklarından diyebilirim.

     e)Yazılım & Teknoloji.

Eğer web sitesi oluşturacak kadar bir yazılım bilginiz varsa bu alandan para kazanabilirisiniz fakat uygulama veya oyun tasarlayabilecek düzeyde bir bilginiz varsa iş bulmanız oldukça kolay.Unity gibi oyun motorlarıyla kendi oyununuzu oluşturup pazarlayabilirsiniz. Gelir yönünden ortalamanın üstünde olduğunu söyleyebilirim.

2)Video Eğitimleri Oluşturmak:

Uzman olduğunuz bir alanda eğitim videoları hazırlayıp bunları satışa çıkarabilirsiniz. Bunu yapabileceğiniz en iyi platformlardan bir Udemy’dir. Vizde Eğitimlerinizi burda yayınlararak para kazanabilirsiniz.

3)Stok Fotoğrafçılığı

Günlük yaşantınızda çektiğiniz fotoğrafları bazı siteler yükleyerek para kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken uygun bir fotoğraf çekip bunu yayınlamak. Bunun en iyi tarafı ise sizin uyurken veya başka bir işle meşgulken para kazanmanız. ayrıca illa fotoğraf çekmeniz gerekemz illüstrasyonlarınızı da satışa sunabilirsiniz Ben de bu alanda çalınmaktayım ve dolar üzerinden kazandığım için güzel ücretler alabiliyorum. Shutterstock en başarılı platformlardan biridir. Bu sitede satışa başlayabilirsiniz.

4)Link Kısaltmak:

Araştırıp bulabileceğiniz birçok link kısaltma sitesi bulunmakta: Bu sitlerden linklerinizi kopyala yapıştır yoluyla kısaltıp kitlenize sunabilirsiniz. Tıklama başına para alırsınız. Diğer alanlara kıyasla daha kolay olduğu için siz de deneyebilirdiniz.

5)Anket Doldurmak:

Anket doldurarak para kazanabileceğiniz sitelerden birine üye olup burdan anket başına para kazanabilirsiniz. Yabancı sitlerden dolarla ödeme alabilirsiniz.

6)Makale Yazmak:

Listenin olmazsa olmazı ve benim de kullandığım bir yöntem olan “makale yazmak” kendi ilgi alanlarınızdaki araştırmalarınızı yazıya dökerek para kazanabileceğiniz bir alan. ”İyi Makale” sitesi de en kullanışlı platformlardan biri.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.