İnstagram’da Organik Takipçi Nasıl Kazanılır?

24.02.2022
169
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
İnstagram’da Organik Takipçi Nasıl Kazanılır?
oy

İnstagram’da Organik Takipçi Nasıl Kazanılır? Instagram platformunda organik takipçinin kazanılması ile ilgili makalemizde çok geniş bilgilere yer verdik.

İnstagram’da Organik Takipçi Nasıl Kazanırız

İnstagram Profil İsminin Özenli Bir Şekilde Seçilmesi Gerekir Instagram profil adresinin sıradan oluşturulmamış olması gerekiyor. Diğer taraftan basit hem de içeriklerine hitap eden bilinmesi ve okunması kolay bir hesap adı tercih edilmeli. Bu hesap ise kullanıcı adını mümkün olduğunca her yerde belirtmeli ve kitlelerin hesap ismine aşinalık kazanmasını sağlamalı. Bu durum, organik takipçinin kazanılması açısından oldukça önemli bir kriter.

Popüler Hashtag’ler Kullanılmalı

Platformda içerik paylaşımlarında popüler olan hashtagleri kullanmak gerekir ve bu durum ise organik takipçi ye ulaşmayı sağlayacak.

İnstagram’da Yapılan Paylaşımlarda Takipçiyi Harekete Geçirecek Girişimlerde Bulunulmalı

Instagram platformda paylaşılan içerikler, takipçileri harekete geçirecek şekilde olmalı. Bu hususta hesap sahibinin düşüncesi çok önemli. Daha çok içerik açısından beğeni yapılmalı ve arkadaş etiketleme suretiyle takipçiler harekete geçirilmeli.

Belirli Aralık Ve Düzen İçerisinde Yüklemeler Yapılmalı

Instagram platformunda açılan hesapta çok fazla paylaşım yapılması tabii ki de çok fazla takipçinin olacağı anlamını taşıyor. İnstagram’da Organik Takipçi Nasıl Kazanılır? Tam tersine ana sayfayı kendi gönderisi ile dolduran bir hesabın takipçilerim sıkılmasına ve kaçmasına sebep olduğunun unutulmaması gerekir.

Doğru Zamanlarda İçerikler Paylaşılmalı

Instagram gönderileri günün belirli zaman diliminde yatırılmalı ve kullanıcıların aktif olduğu en iyi zamanların tercih edilmesi gerekir. İçeriklerin ana sayfada ortalama 4 ila 5 saatlik bir ömrü olduğunun unutulmamalı. Bu saatler açısından olabilecek en iyi kitleye ulaşılabilir. Diğer taraftan günün en popüler Instagram dolaşma saatleri ise sabah işe giderken ve iş çıkışı saatleridir. Gün ortasındaki yani öğle arası vakti olarak bildiğimiz saat 12 ile 14 arası vakitleri arasında oldukça yoğun bir süre aralığı şeklindedir. Her Instagram kullanıcısının kendi takipçilerine göre bir yoğunluk aralığı tabii ki de olabilir bunun için Instagram ile ilgili yapılan istatistiklerde etkileşimin en çok aradığı saat aralığı kontrol edilmeli.

Kullanıcı Takip Edilmeli

Instagram kullanıcılarının dikkatini çekebilmek amacıyla onları takip etmekte fayda olacaktır. Hesap sahibi, onları takip ettiği müddetçe onlar da kendisini takip etmeye başlayacaktır. Organik kitlenin artırılması açısından bu çok önemlidir. Dikkat edilmesinde fayda olacaktır ki Instagram, bu hususta sınırlamaları bulunmamakla beraber gün içerisinde gereğinden çok kullanıcı takip edilmesinin bir süre bu işlemi tekrar etmeye engel olabileceğini söylüyor. 24 saat dilimi açısından takip etme engeli ya da bir hafta takip etme engeli ile karşılaşmak mümkündür.

Başka Kullanıcıların Gönderileri İle Etkileşimde Bulunulmalı

Her ne kadar da başka kullanıcıları takip etmek, hesabın farkına varılmasını sağlayacak olsa da aslında onların dikkatini çekebilmek amacıyla gönderilerini beğenmek ve yorum bırakmak çok önemli iki kriterdir. Biraz uğraştırıcı, zor gibi görünse de aslında oldukça etkilidir. Diğer taraftan İnstagram’da meydana gelen küçük topluluklar ile kendi aralarında anlaşma sağlayarak çeşitli topluluklara erişim sağlamak açısından iyi çalışmalar yapılabilir ve böylelikle kriterlere ulaşılması durumunda kullanıcı sayısı arttırılır. Organik takipçi elde etmenin bir başka yöntemi ise çeşitli organik hesaplardan reklam satın alınmasıdır. İnstagram’da Organik Takipçi Nasıl Kazanılır? Belirlenen kitleye benzer ya da hitap edilebilecek kitleleri mevcut sayfalardan reklam ile alakalı destek alınmalı. Bütçeye uygun olan kaliteli sayfalardan da reklam satın alınmalı ve sayfanın tanıtılması açısından çeşitli faaliyetlerde Bulunulmalı.

Instagram hesabı içerisinde reklam yayınlama hizmeti mevcuttur. Facebook hesabına erişim sağlandıktan sonra Instagram sayfasında belirlenen gönderiler, reklamı açılır. Bu reklam işlemi açısından belirli ajanslardan destek alınabilir. Kişilerin, kendi bütçelerine uygun en iyi biçimde takipçisini artırması ve büyük kitlelere erişim sağlaması mümkündür.