Hurdacı

29.05.2020
33
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Hurdacı
oy

Hurdacı Gün geçtikçe genişleyen sıyırıcı ailesine katılmayı düşünüyorsanız bu makaleyi iyi okumanızı öneririz. Çünkü tüm hatalar öğrenildi ve yazıldı. Ayrıca bir yöntem olarak saklayan ve işimizi kolaylaştıran ipuçlarını paylaşmak istiyoruz.

İstanbul Hurdacı

Hurda geri dönüşümü ülkemizde hala kârlı bir iştir. Çalışma koşulları zor ve çok tehlikeli bir çalışma olmasına rağmen, dürüst bir şekilde çalıştıktan sonra alnınızla iyi bir kazanç elde edersiniz. Bu işe başlamadan önce, kendiniz için bir hedef belirleyin ve bir rota çizin. Örneğin; Hurda satıcısı olarak koleksiyoner mi olacaksınız yoksa doğrudan hurda satıcılarından alıp fabrikalara satacaksınız. İkisi arasında dağlar kadar fark var. Çünkü birinde hurdayı kendiniz alacak ve aracı hurda satıcılarına satacaksınız, diğerinde ise hurda satıcılarından alıp fabrikalara satacaksınız. Her ikisinin de nasıl çalıştığını öğrenmelisiniz, ki makalenin ilerleyen bölümlerinde ayrıntılı olarak tartışacağız.Hurda alım ve satımı riskli bir iştir. Özellikle, metal hurda alım ve satımı kritik öneme sahiptir. Çünkü günlük hayatta en yaygın kullanılan malzemeler metal ürünlerdir. Doğal olarak, hurdaya ayrılan malzemeler çoğunlukla metaldir. Hurda satıcılarının çoğu metal üzerinde çalışırken, tek bir kurşun kalem üzerinde çalışan insanlar da var. Sonuç olarak, metal hurda geri dönüşümü kaçınılmazdır.

Hurdalık işlerinden zarar görmenin en önemli unsurlarından biri hurda çeşitlerini bilmek. “Bilmemek, öğrenmek değil utanç” diyen bir atasözümüz var. Hurda endüstrisi için çok doğru bir kelime. Çünkü binlerce hurda türü ve bunların türevleri var. Her birinin kendi değeri ve kullanımı vardır. Sizin için çok değerli görünen bir hurda aslında geri dönüştürülebilir bir atık olabilir. Bu nedenle, özellikle başlangıçta mesleğin notlarını tanımıyorsanız, bilenlere danışın.

Müşterilerinizden numune istemekten çekinmeyin. Malına güvenen adam bir örnek vermekten korkmaz. Size verilen örnek hurdalar için birkaç farklı uzmandan bilgi alın. Fiyat ve hurda piyasası – pazar durumu kritik öneme sahiptir. Hurdacı Bugün, temel hurda türleri için birçok hurda tanımlama sensörü mevcuttur. Kolayca kullanılabilirler ve çok kısa sürede sahip olduğunuz hurda türünü, varsa alaşım oranını bile söyleyebilirler. Bunları sağlamak için çok para harcamanıza gerek yok, bunları Çin’de alışveriş yapabileceğiniz birçok siteden satın alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.