Güncel Bim Zeytin Fiyatları

30.12.2021
9.181
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Güncel Bim Zeytin Fiyatları
5/5 - (3 oy)

Güncel Bim Zeytin Fiyatları sitemizde bulabilirsiniz, Dolar kurunun dalgalanmasından dolayı tüm marketlerde fiyatlar çok tutarsız durumda, hal böyle olunca insanlar internetten gıda fiyatlarını araştırmaktadır. Temel gıdaların fiyatları çok tutarsız marketten markete fiyatlar çok ciddi oynamaktadır, iyi araştırma yapmak gerekmektedir.

Bim Zeytin Fiyatları

Siz değerli ziyaretçilerimiz için şimdi gidip Güncel Bim Zeytin Fiyatları tespit ederek sitemize yazıyorum, Zeytin gibi sofralarımızın vazgeçilmezini almazsak olmaz ekonomik şartlarda belli, asgari ücret artışı, ekonomik zorluklar bizi fiyat araştırmaya yöneltmekte. Türk milleti olarak zeytin yetiştiriciliği, zeytin tüketimi, zeytin yağı tüketimi ve zeytinin faydalarını çok iyi biliyoruz. Hemen hemen her evde her gün insanlar günlük 15-20 tane Zeytin tüketmekteyiz, bu bizim geleneksel bir vazgeçilmezimiz, kahvaltımızın sultanı zeytinler , zeytin tüketmenin vücuda onlarca yüzlerce faydası var. Bu faydalardan çok bizler bu fiyatı ekonomimizi zorlamadan zeytin almanın yolunu arıyoruz. Bim Zeytin Fiyatları internetten arıyoruz başka marketlerden karşılaştırıyoruz, zeytinin iyisinden de anlıyoruz Türk milleti olarak çünkü zeytin bizim vazgeçilmezimiz Ege denizi civarları Balıkesir başta olmak üzere Türkiye’de zeytini yetiştiren bir çok bölge bulunmakta. Yeşil zeytin, siyah zeytin, gri zeytin, olgunlaşmış zeytin, Çizik zeytin, biberli zeytin bir çok modeli bulunan ve sofralarımızı zenginleştiren mu zeytinlerden asla vazgeçemeyiz, gelin zeytinin fiyatına sizler için araştırdığımız listeyi inceleyip fiyatlarına bir göz atalım.

Bim Zeytin Fiyat Listesi

30,12,2021 – 12:00 fiyatları

 • Marmara Birlik Doğal Zeytin 400 gr – 16,90₺
 • Kaanlar Doğal Salamura Yağlı Siyah Zeytin xl 1400 gr – 47,95₺
 • İnci Doğal Salamura Yağlı Siyah Zeytin 2 Kg – 29,90₺
 • İnci Doğal Zeytin Kalibre 900 gr – 29,90₺
 • İnci Doğal Zeytin Az Tuzlu, Teneke ambalaj- 800 gr – 18,90₺
 • İnci Doğal Zeytin 291-350 Kalibre Kavanoz 1kg – 22,50₺
 • İnci Yeşil Zeytin Biber Kokteyl Çizik 400 gr – 12,50₺
 • İnci Doğal Zeytin Kalibre Kavanoz 500 gr – 14,90₺
 • İnci Yeşil Zeytin Kırma Çizik Kavanoz 400gr – 8,95
 • İnci Soslu Yeşil Zeytin 250 gr – 7,90₺
 • İnci Soslu Siyah Zeytin 250 gr – 7,90₺

Zeytinin Tarihi

Zeytinin Tarihi, bugünden 8000 sene öncesine kadar uzanan zeytin baya bir efsanenin de konusu olmuştur. Nuh Peygamber’den, Antik Yunan’a, Mısırlılardan, Romalılara kadar uzanan tarihin her zamanında zeytin ağacından  tutunda zeytinyağının insana faydalarından söz edilmektedir. Ege Denizi’nin Santorini Adası’nda gerçekleşen arkeolojik kazılarda gün yüzüne ulaşan zeytin çekirdeği ve zeytin yaprağı fosillerinin Milattan Önce 3700 Senesine ait olduğu bilim insanları ve tarihçileri tarafından tespit edildi. Yanlız ilk zeytin ağacının nerelerde ve hangi kişiler tarafından yetiştirildiği ve ehlileştirildiği bilinmemektedir. Lakin günümüzdeki zeytin ağaçları yabani ağaçların aşılanarak ehlileştirilmiş, bol ürün veren şekli olmaktadır.