Gece Makyajı ve Makyaj Sırları

19.11.2019
4
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Gece Makyajı ve Makyaj Sırları
oy

Gece yaşamında dışarıda olan kadınların en büyük sorunlarından biri yapılan makyajdır. Gece Makyajı ve Makyaj Sırları Çünkü gündüzleri oluşan doğal ışığın aksine geceleri yapay ışıklar aydınlatmaktadır ve kadının hem kusurlarını gizlemekte hem de öne çıkarmak istediklerini arka plana atabilmektedir.

gece makyajı

Kısacası gece her daim bir şeyleri gizlemektedir. Zaten gece makyajının ana unsuru eksiklerin daha iyi gizlenmesi, güzelliklerin ise ön plana çıkarılması işlemidir.

Öncelikle gece yada gündüz makyajında dikkat edilmesi gereken en önemli konu makyajın yapıldığı kişinin fiziksel özellikleri olmalıdır.

Saç rengi, ten rengi, göz rengi, yüz yapısı, saç yapısı ve boyu, yüzde oluşan bir sorun, göz yapısı, giyilen giysiler ve renkleri ve daha birçok etken yapılacak olan makyajı derinden etkilemektedir.

Biz size daha genel bazı bilgiler sunmaya çalışacağız. Bu şekilde gece makyajının nasıl yapılması gerektiği konusunda bir fikir sahibi olmanızı sağlayacağız.

Gece Makyajı nasıl yapılır

Öncelikle gideceğiniz mekânı göz önüne almanız gerekiyor. Işıklandırması nasıl, katılacak olanlar nasıl giyinebilirler, çok seçkin konuklar mı olacak yoksa eş dost ve akraba mı, restoran tarzı bir mekân mı gidilecek olan yer yoksa bir gece kulübü mü?

Kısacası gidilecek yer, giyilecek giysi, hitap edilecek kesim değişince makyajında ana unsurları değişecektir.

Gece makyajı nasıl olmalıdır

Gece makyajında en önemli nokta sade olabilmektedir. Çünkü gündüz yapılan ağır makyaj gün ışığı altında sizi güzelleştirebilir. Ancak gece yapılacak ağır bir makyaj sizin sadece korkunç bir yüz hattınıza sahip olmanıza neden olabilir. Ve çevrenizdekilerin yüzünüzü görmekte zorlanmasına. Çünkü yapay ışık kaynakları yeterli bir aydınlatma ve ışık geliş açısı sunamayacaktır.

Gece makyajınızda birkaç parlak unsur kullanabilirsiniz. Parlak bir ruj, gözlerine atacağınız az miktarda sim veya parıltılı farlar işe yarayacaktır. Tırnaklara ise daha soluk ve mat ojeler uygulamanız iyi bir netice sunacaktır.

Oje renginize uygun ancak daha parlak bir ruj kullanmanız mantıklıdır. Ruj üzerine süreceğiniz parlatıcı ise sizi daha seksi bir görünüme sokacaktır.

Gece makyajı yapımı

Gecede resim çekilme gibi bir durum olacaksa çok koyu tonlamalardan kaçınmak suretiyle dudaklarını ve gözlerinizi ön plana çıkaracak makyajlar yapabilirsiniz. Ancak çok koyu tonlar sizin görüntünüzü sekteye uğratacaktır.

Flaş ışıklarını cildinizde parlak bir görünüme sebebiyet vermemesi için pembe tonlarda fondöten kullanabilirsiniz. Çekimden önce ise cildinizi pudra ile rötuşlayabilir ve fotoğrafta parlak bir cilt yüzünden yağlanmış bir görüntü oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Son olarak dekolteniz, makyajınız, saç şekliniz ve giydikleriniz ile daha bir bütünlük oluşturmanız gerektiğini belirtmekte fayda var. Gece Makyajı ve Makyaj Sırları Ağır bir makyaj, uçarı bir renk cümbüşü sizi komik gösterecektir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.