Evde Zayıflama Hareketleri

04.06.2018
0
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Evde Zayıflama Hareketleri

En önemli sorunlarından birisi de aşırı kilolar ve şişmanlıktır. Evde Zayıflama Hareketleri Kimi zaman dengesiz beslenme, kimi zaman hareketsiz kalmak ve kimi zaman ise çeşitli hastalıklar sonucunda kişilerde görülen aşırı kilolar hem özgüven eksikliği, hem de kötü görünüm yaratabilmektedir. Bahsedilmekte olan kiloların yakılması ve formun düzene sokulması için öncelikli olarak dengeli ve sağlıklı beslenme gelmektedir. Bunun yanı sıra bir diğer önemli etkende spor yapmaktır.

Evde Zayıflama Hareketleri

Doğru ve etkili spor yapmak hem kişiyi zinde tutmak, hem de kilo alımını önlemek için oldukça gereklidir. Bunun için spor salonları hizmet vermekte ancak iş ya da zaman yetersizliğinden dolayı salona gitmek bazı durumlarda mümkün olmamaktadır. Salonda değil de evde spor yapmak isteyen kişilerin sayısı oldukça fazladır ve bunun için belirlenen doğru egzersizler bulunmaktadır.

 

 Evde Yağ Yaktıran Etkili Egzersizler

 

Özellikle ülkemizde spor yapmak istemeyenler, çeşitli bahaneler ortaya sürmekte ve bunların başında yeterli zamanlarının olmadığı gelmektedir. Saatlerce spor yapmak gerektiğini zanneden kişilerin sayısı fazla olsa da bu düşünce yanlıştır. Evde Zayıflama Hareketleri Ev ortamında yaklaşık 10 dakika gibi kısa sürede zayıflama egzersizleri yapmak mümkündür. Verilecek olan hareketler, her gün düzenli olarak yapılmalı ve uyku düzenine dikkat edilmelidir. Böylece yağların yakılması ve kilo kaybı etkili şekilde görünecektir.

 

 Evde Zayıflama Hareketlerinin Çeşitleri

 

Alanında uzman kişiler tarafınca da desteklenmekte olan egzersizler sayesinde, evdeki malzemeler kullanılarak kilo vermek mümkün olmaktadır. Evde Zayıflama Hareketleri Aşağıda verilecek olan yöntemler hem erkek, hem de kadınlar için geçerli olmaktadır.

 

  • Plank: Bütün vücut kasları için vazgeçilmez hareketlerden birisi olan plank, her gün enaz 30 saniye ile tekrarlanmalıdır.
  • Köprü(Kalça Kaldırma): Kalçaların düzene girmesi için uygulanan hareket, 3 set ve 5 ile 10 tekrar ile her gün yapılmalıdır.
  • Squat (Çömelme): Ayak kasları için tavsiye edilen hareket, günde 3 set ve 10 tekrar ile yapılmalıdır.
  • Mekik: Özellikle karın kasları için gerekli olan egzersiz, her gün 3 set olmak üzere yorulana kadar yapılmalıdır.
  • Şınav: Vücudun her bölgesi için gerekli olan bu hareket, günde en az 20 ile 30 kez yapılmalıdır.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.