Evde Müşteri Temsilciği Yapmak

28.04.2021
12
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Evde Müşteri Temsilciği Yapmak

Evde Müşteri Temsilciği Yapmak Evde çalışarak gelir elde etme imkanı sunan iş fırsatlarından birisi müşteri temsilciliği yapmaktır. Günümüzde pek çok firma bazı işlerin evden yapılabileceği kanaatinde Müşteri temsilciği yapmak için genelde tecrübeye bakılmıyor fakat her firmanın şartları farklıdır. İsterseniz yarı zamanlı, isterseniz tam zamanlı çalışabilirsiniz. Başta internet operatör paketi firmaları olmak üzere pek çok firma evden müşteri temsilciği yapacak eleman aramaktadır.

Müşteri Temsilcisi Nedir Ve Müşteri Temsilcisi Nasıl Çalışır? 

Müşteri Temsilcisi, ürün ve hizmetlerle ilgili müşterilerle görüşür, müşterilerin sorularını cevaplar, kayıt tutar ve potansiyel müşterileri firmaya yönlendirir. Çalışma şartları firmadan firmaya değişkenlik gösterir. Bazı firmalar sabit maaş geliri verirken bazı firmalar saat uygulaması ile ek gelir verir. Firmanın size vermiş olduğu eğitimler doğrultusunda çağrı merkezi biriminde evde müşteri temsilcisi görevini yapabilirsiniz. Bir bilgisayar ve kulaklık kullanarak müşterilerle görüşürsünüz ve kayıt tutarsınız.

Müşteri Temsilcisinin Görevleri Nelerdir?

Başta müşterilerden gelen çağrılara cevap vermek üzere müşteri temsilcisinin bazı görevleri şu şekildedir; müşteriye ürün ve hizmetler hakkında bilgi vermek, şikayet ve sorunlarını çözmek, Evde Müşteri Temsilciği Yapmak ödeme bilgisi ve adres bilgileri gibi müşteri bilgilerini almak, müşteri memnuniyeti ve şikayetlerle ilgili rapor hazırlamak, müşteri hesap bilgilerini kaydedip hesap açmak, garanti ve satış şartları hakkında müşteriyi bilgilendirmek.

Evden Müşteri Temsilciği Yaparak Ne Kadar Gelir Elde Edilir?

Gelirinizi esas belirleyen faktör işveren firmanızdır. Fakat görüşme süreniz ve satışlardan elde ettiğiniz primler gelirinizi etkileyebilir. Örneğin bazı firmalar yüz saatlik görüşme yaptığınızda 2000 TL maaş ve SSK giderleriniz, karşılarlar. Bu şekilde artı ya da eksi gelir elde ettiğiniz durumlar olabilir.

Firmaların Müşteri Temsilcisinde Aradığı Özellikler Nelerdir?

İşveren firmaların müşteri temsilcilerinde aradıkları bazı özellikler vardır. Evde Müşteri Temsilciği Yapmak Bu özellikler şunlardır; iyi bir diksiyona sahip olmak, müşteri odaklı olmak, yazılı ve sözlü iletişim kabiliyetine sahip olmak, müşteri odaklı olmak, aktif bir dinleyici olmak, müşterilere sabırlı ve nezaketli bir biçimde cevap vermek, ekip çalışmasına uyumlu olabilmek ve en önemli etken olarak ise satış pazarlama konusunda bilgili, hedef odaklı çalışan biri olmaktır.