Evde kendi başımıza zayıflamanın püf noktaları

27.09.2021
31
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Evde kendi başımıza zayıflamanın püf noktaları

Evde kendi başımıza zayıflamanın püf noktaları İnsanlar fazla kilolardan kurtulmak ister fakat diyet yapmak çaba sarf etmek çok zor gelebiliyor bunun için yapmamız gereken gerekli olan motivasyonu bir türlü bulamıyoruz aslında ve tek başıma da bunu yapmaya kalktığımızda büyük sorunlar yaşayabiliyoruz ancak Yapmamız gereken tek şey Biraz gayret ve istekle yapacağımız bazı değişiklikler ile Kendimiz de kilo verebiliriz.

Kendi başımıza zayıflamanın püf noktaları

Fiziksel gelişimimizi kendi kendimizi yönlendirebiliriz. Neler yapabiliriz besleme, yeme alışkanlığı değişimi gibi önemli faktörlerle sizleri bilgilendiriyoruz.

Ev içerisinde kilo vermemize yarayacak değişiklikler

Öncelikle daha az kalori almamız gerekiyor çok basit ama kilo vermeye başlamamızın yöntemi evde olalım ya da olmayalım mutlaka yediklerimizi gözden geçirip daha az kalorili şu giyecekler tüketmemiz ile başlayabiliriz yediğimiz abur cubur ve sağlıksız yiyecekleri bırakmakla başlamanın tam madde

Aktivite hareketleri artırmalıyız

Daha az kalori alarak çıktığımız bu yolda hareketlerimizi arttırarak hedefimize doğru daha hızlı adımlarla ile ilerleyebiliriz Sabahları erken kalkmak da önemli bir noktadır gün içerisinde de evde kalacaksanız sağlam bir kahvaltı yapmayın Hatta Mümkünse kalktıktan sonra 2-3 saat bir şey yemeye çalışın günün en önemli öğünü kahvaltı bir sözü de bence oldukça yanlıştır herhangi bir işiniz yoksa ya da ağır bir iş yapmayacaksanız mümkün olduğunca hafif bir kahvaltı yapmalısınız pandemi sürecinde evde kalma süremiz artması nedeniyle birçok kişi evin içerisinde yürüyüşler yapmaya başlamıştır Bu yöntem daha etkili sonuçlar elde etmemizi sağlar.

Gece Yemeklerini Bırakıyoruz

Evde kilo vermemizin Önündeki büyük engel engellerden biri de gece geç saatlerde yediğimiz yemek veya atıştırmalıklardır. Evde olduğumuz için canımız sürekli sıkılabilir. Çalışmayan kadınlar ve insanlar evde vakit geçirdikleri için ve yapacak başka bir meşguliyet olmadığından dolayı, ayrıca mutfak sürekli elimizin altında olduğu için canımız yemek yemek isteyebilir ama yememeliyiz çünkü akşam belli bir saatten sonra yediğimiz her şey bize kilo olarak dönecektir. Evde kendi başımıza zayıflamanın püf noktaları Özellikle 8-9dan sonra yediklerimiz. Yatmadan önce mümkün olduğunca bir şey yememeliyiz, mümkünse sadece su içebiliriz. Canımız bir şeyler yemek istiyorsa dikkatimizi başka yerlere yönlendirebiliriz. Su içersek hem gece midemiz rahatlar hem de yatmadan önce bir bardak su kalp krizi riskini azaltmaktadır.