Eşofman Alımında Kaliteli Dükkanlar

14.08.2019
11
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Eşofman Alımında Kaliteli Dükkanlar
oy

Eşofman Alımında Kaliteli Dükkanlar Spor Yaparken Eşofmanın Gerekliliği Spor yapmanın çok çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Burada spor branşlarından değil o an sporu hangi amaçla yaptığından bahsetmekteyiz. Eğlence amaçlı olabileceği gibi rutin işlerini halletmek için ya da sadece spor yapmak amaçlıda yapılabilmektedir.

Eşofman Alımında Kaliteli Dükkanlar

Tabi spor amaçlı yapıldığında bu durum süreklilik arz edeceği için ekipmanlar olmadan tam manasıyla bir verim elde edilemez. Düzenli olarak koşu, yürüyüş yapmak isteyen birisi koşu ayakkabısı, eşofman, rahat edeceği kişisel aksesuarı olması gerekmektedir. Eşofman; yürüyüş, koşu, trekking, fitness gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Tercih edilme sebebi ise esnek olması, pamuklu olması nedeniyle teri emmesi, dikişlerinin sağlam olması, gibi avantajları olmasıdır.

Farklı Eşofman Markaları

Eşofmandan beklenilen özellikleri yukarıda belirtmiştik. Her mağaza bu özellikleri aynı ölçüde karşılayamıyor, farklı kalite düzeylerinde üretim yapılmaktadır. Kaliteli ve uzun ömürlü üretim yapan spor giyim mağazalarını sıralayacağız:

Adidas: Tam file astarı ve açık paçaları ile nefes alabilen, dayanıklı kumaştan üretilmiştir, ayrıntıları internet sitesinden öğrenebilir.

Columbia: Gelişmiş buharlaşma, kendi ısını yarat, güneşe karşı koruma, gelişmiş su geçirmezliği, su geçirmez nefes alabilir, hafif performans özellikleri vardır, ayrıntıları internet sitesinden öğrenebilir.

Nike: Yalıtımıyla sıcak tutar, kuru kalmak için hava alır, terlemeyi azaltır, çok ısınan bölgeleri serin tutar, kas yorgunluğunu azaltır, vücudu saran uyum sağlar, ayrıntıları internet sitesinden öğrenebilir.

Reebok, Salomon, Puma, North Face, Tommy Hilfeger, Hummel, Lescon, Sportive, Exuma, Arena, Mizuno, Slazenger, Reebok, Kappa, Speedo, Lotto, Asics, Quiksilver, Kinetix, Under Armour, O’neill Icepeak, New Balance, Adze, Lig, Jack & Jones, Roxy…

Kaliteli Eşofman Seçiminde Dükkan ve Müşteri Etmeni

Yukarıda toplum da kalite düzeyi yüksek olarak bilinenler en başta eşofmanlarının sahip olduğu özellikleri ile birlikte yer verilmiştir. Bunların haricinde bazıları yukarıda verilen orijinal ürün üreten 100’den fazla marka ve bunları satan binlerce dükkan vardır. Peki, bu dükkanlar kalite düzeyi yüksek ye da daha düşük fakat fiyatı uygun eşofmanlar satmaktadır. Eşofman Alımında Kaliteli Dükkanlar Bazen tek marka ya da farklı markaların bir arada satıldığı dükkanlar vardır. Kaliteli eşofmanı satan dükkandan ziyade müşterinin neyi tercih ettiğidir. Fiyatı, kumaşı, yalıtımı, kesimi, hava alması, hafifliği, astarı bunları değerlendirdikten sonra alacağı dükkana karar verebilir. Dükkan seçimi eşofmanın kalitesi için önemli olsa da diğer hususta karşılaşılabilecek bir sorunda yardımcı olacak kadar kurumsallığının olup olmadığıdır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.