ENERJİ KİMLİK BELGESİ NEDİR?

18.01.2019
0
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
ENERJİ KİMLİK BELGESİ NEDİR?

ENERJİ KİMLİK BELGESİ NEDİR?

Enerji sertifikası, binaların enerji dağıtımını gösteren bir belgedir. Bu Döküman binanın enerji ihtiyacını ve binanın enerji tüketim sınıflandırmasını, yalıtım özelliğini ve binanın enerji verimliliğini gösterir. ENERJİ KİMLİK BELGESİ NEDİR? Enerji kimlik belgesi, binaların enerji tüketimini ve sera gazı emisyonunu göstermektedir. enerji kimlik belgesi Herhangi bir binanın enerji sınıfı, mevcut binanın tüketim değerleri ile aynı yerdeki aynı tüketim değerleri ile karşılaştırılarak belirlenir. Binalarınız hakkında çok fazla bilgi vererek.

Niçin EKB Alınmalı?

Binaların enerji ihtiyacının hesaplanması için BEP-TR adı verilen bir yazılım geliştirilmiştir. Bu konular için eğitilmiş olan enerji kimliği sertifika uzmanları, yazılımı yazılıma kendilerine verilen kullanıcı adları ve şifreleri ile bağlar ve binanın mimari, mekanik ve elektrik bilgilerini detaylı olarak kaydeder. . Enerji verimliliği yatırımları doğru alana yapılır. Aynı zamanda alım satım ve leasing gibi işlemlerde tercih edilen sebep olacaktır. Enerji sınıfı yüksek binaların değeri de artacaktır. enerji kimlik belgesi vermeye yetkili firmalar Daha da önemlisi, yasal bir zorunluluktur (5 Aralık 2008 tarihli ve 27075 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan binaların Enerji Performansı Yönetmeliği, yeni ve mevcut binaların Enerji kimlik belgelerine sahip olması için yasal olarak zorunludur.) Binaların enerji sınıfı devlet tarafından teşvik seviyesine göre vergi indirimi uygulanacaktır. Bunlarla ilgili çalışmalar halen devam etmektedir. Enerji kimliği belgelerinizi almalısınız. Hem devlet yükümlülüğü hem de binalarınız için gerçekten önemli bir belge önemlidir.

ISI YALITIMI NEDİR VE FAYDALARI binaya nasıl yarar sağlar?

Isı yalıtım sistemli binalarda iç ve konfor koşulları sağlanacaktır. Kışın yazın kullanılan ısı, soğukluk için kullanılan malzemeler ve tüketilen elektrik enerjisi yarı belirgindir. Bu enerji azaltma oranları, ısı yalıtımı kullanan tüm binalarda gözlenmektedir. Diğer bir deyişle, yalıtım kışla birlikte kışın çok soğuk olmayacak ve yaz çok sıcak olmayacak, enerji kimlik belgesi fiyat bu nedenle kışın kullanılan elektrik, her kullanıcı tarafından kömür ve doğal gaz enerji ürünleri gibi yarısı elektrik kullanırken Yaz aylarında, vantilatörler veya iklimlendirme makineleri gibi kullanım oranlarını azaltır. Tabii ki bu da devlete fayda sağlayacak.

Çünkü devletten çıkan enerji, dışarıya olan bağlılığını azaltacaktır. Isı kayıplarına karşı korur ve minimum enerji harcayarak iç mekanlarda konfor koşulları sağlar. Ek olarak, ısı yalıtım sistemleri küf, mantar, küf ve nemden kaynaklanan kötü bir koku oluşumunu önleyerek sağlıklı ve güzel bir yaşam alanı sunar. Ayrıca, ısı yalıtım sistemi ayrıca binaların depreme karşı direncini arttırmaktadır. Kalıpların binanın durmasına izin veren çubukları oluşturmasını engeller, bu da depremi önler. Sağladığı sistemlerin fayda ve maliyetlerine bakarsak, bu sistemlerin çok önemli bir sistem olduğu söylenebilir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.