En Çok Faizi Hangi Banka Veriyor?

04.06.2021
34
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
En Çok Faizi Hangi Banka Veriyor?
oy

En Çok Faizi Hangi Banka Veriyor? Günümüzde insanların sıkça kullandığı ve bir yatırım aracı olan faiz özel bankalar ve devlet bankalarına göre değişiklik göstermekte olup, her banka farklı faiz oranlarında ve günlük, aylık, yıllık faiz oranlarına göre hizmet vermektedir. Ortalama birikime göre rakam değişiklik gösterse de insanlar yatırımlarını, anaparalarını korumak için bankalara güvenli bir şekilde paralarını emanet etmektedir.

En Çok Faizi Hangi Bankadan Alabiliriz

Döviz, altın gibi bir yatırım aracı olan faiz daha güvenli ve daha az riskli bir şekilde, müşterilerin parasını belirli bir oranda devlet güvencesi altına alarak insanlara garanti bir kazanç olanağı sağlar.

ODEABANK

ODEABANK ortalama bir para ile hesaplandığında, ki bu rakamı 10.000 TL olarak değerlendirirsek yıllık bazda %18 faiz oranı sunmaktadır buda 10.000 TL yatıran bir kişinin aylık 151 TL faiz kazanması anlamına gelmektedir.

Alternatif Bank

Alternatif Bank müşterilerine yıllık %17,75 oranında faiz vermektedir. Bu oran 10.000 TL anapara bankaya koyulduğunda 149 TL faiz kazanması anlamına gelmektedir. Bu oran iyidir ancak ODEABANK daha yüksek faiz oranı vermektedir.

Fibabanka

Fibabanka bir önceki opsiyonlara göre daha güvenilir ve daha çok şubeye sahip olduğundan tercih edilebilir ve %18 faiz oranını yıllık olarak müşterilerine sunar, buda aylık olarak 10.000 TL yatırım için 151 TL kazanç demektir. Buda ODEBANK ile eşdeğer bir mevduat oranıdır.

ING

ING Bank müşterilerine %18 oranında faiz olanağı sağlamaktadır. ING daha çok bireysel değil şirket ve kobilere özel yatırım için uygundur. ODEABANK ve Fibabanka gibi ING de aylık 151 TL faiz gelirini müşterilerine sunmaktadır.

Akbank

Ülkemizde daha çok şubeye sahip olan, ve diğer bütün opsiyonlara göre daha çok mobil alanda uygulama tasarlayan Akbank, müşterilerine %16 oranında yıllık faiz sunmaktadır. Bu oran diğer opsiyonlara göre düşük olsa da aylık 10.000 TL anapara için 134 TL aylık getiri sağlamaktadır.

Halkbank

Ülkemizde yaygın olarak bulunan Halkbank şubeleri Akbank ile aynı oranda müşterilerine getiri sunmaktadır ve bu oran yine yıllık %16’dır. En Çok Faizi Hangi Banka Veriyor? Bu orana göre hareket edildiğinde aylık 10.000 TL anaparaya karşılık olarak 134 TL getiri elde edilmektedir.