Emekli Promosyonu Nedir?

16.04.2022
7
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Emekli Promosyonu Nedir?
oy

Emekli Promosyonu Nedir? Emekli maaşlarını bankadan alan emekliler için oluşturulan promosyon, maaşlarını almak için anlaştıkları bankadan üç yıl boyunca aynı bankayı kullanarak maaş alacaklarının teminatıyla tek bir kereye mahsus emekliye verilen ödemeye denir.

Emekli Promosyonu Nedir?

Emekli Promosyonuna Ödenen Para Ne Kadardır?

Bankalar temmuz ayından önce emekli eğer üç yıl boyunca aynı bankadan maaşını çekeceğini garantilerse onlara tek bir seferlik ortalama 390 TL ödeme yapıyordu. Temmuz ayında gelen zamdan sonra bu ücret yaklaşık bin TL’ye kadar çıktı. Ayrıca bankalar farklı farklı fırsatlar yaratarak emekli müşterileri kendilerine çekmeye çalıştılar. Örneğin, düşük faizli krediler, indirimli sigorta ve ücretsiz havale gibi. Emekli Promosyonu Nedir? Ayrıca eğer emekli müşteri kazandırırsanız size de ortalama 100 ile 125 TL arasında bir ödeme yapıyor.

Bankaların Emeklilere Sunduğu Promosyon Fiyatları

AKBANK: 450 TL’ye kadar çıkan ödemeler yapıyor. Diğer tüm ATM’lerden para çekme, krediye özel faizler ve ücretsiz havale, EFT imkânı sunuyor.

DENİZBANK: 450 TL’ye varan ödeme yapıyor. Başka emekli müşteri kazandıranlara 100 TL ödeme veriyor. Alışveriş ve bazı faturalarda indirimler yapıyor.

FİBABANKA: Aldığınız maaşa göre 300 ile 500 TL arasında ödemeler yapıyor.

Garanti BBVA: 450 TL’ye varan ödemeler yapıyor. Özel faiz ve maaşı tek bir tuşla çekmeye olanak veriyor.

ING: 450 TL’ye varan ödeme yapıyor. Üç adet otomatik ödeme talimatına 150 TL ödeme yapıyor. Özel faizli kredi, özel ambulans ve tıbbi danışmanlık gibi fırsatlar sunuyor.

İŞ BANKASI: 450 TL’ye varan ödeme yapıyor. Özel faiz, ücretsiz EFT ve havale imkânı sağlıyor, kredi kartı ücreti almıyor.

QNB FİNANSBANK: Emekli maaşını taşıyan ve ödeme yapan kişilere 700 TL’ye varan ödeme yapıyor. Emekli müşteri kazandıracaklara 125 TL ödeme yapıyor.

ŞEKERBANK: 450 TL’ye varan ödeme yapıyor. İki otomatik ödeme talimatına 150 TL ek ödeme yapıyor.

TEB: 450 TL’ye varan ödeme yapıyor. Bir otomatik fatura talimat verene ise 550 TL daha ödüyor. Emekli müşteri getirenlere 100 TL ödüyor.

Promosyonu Zaten Olanlara Müjde

Bundan sonraki yıl hali hazırda promosyonu olan emeklilere 2 bin 600 TL gelir imkânı sağlanacak. Çünkü promosyonların üç yıllık süresi 2020’de bitiyor. Bundan önce Mart 2017’de başlayan promosyonlardan 3 yıllık promosyon alanlar yaşadı. Mart 2020’den sonra ikinci kez promosyon alabilecekler.