Elektrikli Hizmet Aracı Tragger Kim Tarafından Nerede Yapıldı?

22.04.2021
16
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Elektrikli Hizmet Aracı Tragger Kim Tarafından Nerede Yapıldı?

Elektrikli Hizmet Aracı Tragger Kim Tarafından Nerede Yapıldı? Daha önceleri sanal gerçeklik özellikleriyle karşımıza çıkan Cadem yerini Tragger ürün ailesine bıraktı. Elektrikli araç 27 Eylül tarihinde İstanbul Airshow ‘da sergilendi. Elektrikli araç konusunda hem yurt içi hem de yurtdışı çerçevesinde kayda değer ve önemli iş birlikleri olan bir markadır. Bu araç tam anlamıyla sahalara iniş yapmış durumdadır. Yerli malı yurdun malı denildi ve yüzde 85 oranla yerli malı bir üretim gerçekleştirildi. Sadece birkaç parçası dışarıdan alınmıştır. Bu aracın üretiminin nerede gerçekleştiği de merak konusu olan mevzulardandı.

Elektrikli Hizmet Aracı Tragger Nerede Yapılmaktadır.

Bursa Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan fabrikada gerçekleşmiştir. Tragger ’ın CDMMobil tarafınca düzenlenen basın toplantısında ise lansmanı yapılmıştır. Marka aynı zamanda Ar-Ge çalışmalarını da yürüten bir şirketin markasıdır. Dört gözle beklenen ve bu kadar çok bahsedilen hatta gündeme oturan konulardan biri olan bu aracın özellikleri ise ayrı bir merak konusudur.

Yüzde 85 Yerli Tragger

Kimi platformlarda, haberlerde yüzde 100 yerli üretim olduğu söylenilse de abartı haberlere kulak asmamakta yarar vardır. Çünkü CDMMobil kurucu ortağı Saffet Çakmak, basın toplantısında yaptığı açıklamalarda Tragger elektrikli araç için yüzde 85 yerli malı olduğunu vurgulamıştır. Fakat yine Saffet Çakmak’ın yaptığı açıklamalardan biri milli tasarım ve mühendislik çalışması yüzde yüzdür demesidir. Hem yük hem de insan taşımaya yönelik yüzde 100 olacak şekilde elektrikli araç ürettiklerinin de gururunu yaşadıkları yapılan basın toplantısı açıklamalarında anlaşılmaktadır. Bütün gözleri kendisine çeviren Tragger aşağıdaki özellikleri barındırmaktadır.

  • 100’de 100 elektrikli hizmet aracıdır.
  • Hem insan hem hayvan taşımaya yöneliktir fakat fazlasıyla lojistik alanlar için üretilmiştir.
  • 7,4 kW motor gücüne sahiptir.
  • Bir kez şarj edilmesi sürecinde 6 saat hizmet verme kapasitesine ve dayanma gücüne sahiptir.
  • Aynı zamanda 700 kg yük taşıyabilmektedir.
  • 2 ton çekme kapasitesi bulunmaktadır.