Duruşumuzu Nasıl Dik Tutabiliriz?

03.05.2018
22
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Duruşumuzu Nasıl Dik Tutabiliriz?

Sahip olduğunuz duruş bazen karşı tarafa nasıl biri olduğumuz hakkında karşı taraf farkında olmasa da ipuçları verir. Duruşumuzu Nasıl Dik Tutabiliriz? Günlük yaşamınızda otururken, yürürken, bir yerde beklerken ne şekilde durduğunuzun hem sağlık hem de dış görünüş açısından oldukça önem taşıdığı da bir gerçek. Eğer duruşunuzu beğenmiyor ve değiştirmek istiyorsanız, öncelikle duruşunuzu değiştirmeyi tamamen kafanıza koymalısınız. Çünkü aslında sahip olduğunuz en temel şeylerden birini değiştiriyorsunuz.

Duruşumuzu Nasıl Dik Tutabiliriz

Duruşumuzu Nasıl Dik Tutabiliriz

Duruşumuzu Nasıl Dik Tutabiliriz?

Dik Durmayı Nasıl Başarırız? Dışarıda yürürken veya bir yerde çalışırken mutlaka en az bir kez yansımamıza tesadüfen denk gelir veya kendi irademizle kendimize mutlaka bakarız… Bu anlarda kesinlikle bilinçli olarak duruşunuzu da incelemeli ve dik durmanız gerektiğini hatırlamalı.  Bunu aklınızdan asla çıkarmamalısınız. Çünkü unutursanız hemen. O beğenmediğiniz eski duruşunuza dönersiniz.

Sağlık için önerimiz Duruşumuzu Nasıl Dik Tutabiliriz?  Etrafınıza size sürekli dik durmanız gerektiğini hatırlatacak fırsatlar yaratın.  Örneğin cep telefonunuzun duvar kağıdını size dik durmak düşüncesini hatırlatan bir resim veya simge ile değiştirin. Eğer çalışma masanız varsa masanıza yine hatırlatıcı bir eşya koyabilirsiniz. Böylelikle sürekli görüp, dik durmanız gerektiğini hatırlayıp, duruşunuzu değiştireceksiniz ve artık bu yeni duruşunuz siz farkında olmadan vücudunuzda yeni bir alışkanlık haline gelmeye başlayacak.

Egzersizlerle Duruşunuzu Düzeltmek Aslında duruşunuzu düzeltmek için fiziksel aktivitelere eğilim göstererek de bunu başarabilir, duruşunuzu düzeltmeye katkı sağlayabilirsiniz. Bu konu hakkında daha uzman biriyle görüşüp ilgili spor aletlerini, spor hareketlerini öğrenebilir ve bunları uygulamaya başlayabilirsiniz. Duruşumuzu Nasıl Dik Tutabiliriz? Veya basit bir taktikle düz bir duvara başınız dahil tüm vücudunuzu yaslamayı ve dümdüz durmayı deneyin ve gün içinde yapabildiğiniz her alanda bunu tekrar edin, duruşunuzu düzeltmenin ve artık dik durmanın bu kadar da zor olmadığını kendi gözlerinizle göreceksiniz. Bu bir süreç ve bu süreci başarılı şekilde tamamlamak sizin elinizde…

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.