Dermoroller Nedir ? Nasıl kullanılır ? Ne İşe Yarar?

23.12.2019
2
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Dermoroller Nedir ? Nasıl kullanılır ? Ne İşe Yarar?

Dermoroller Nedir ? Nasıl kullanılır ? Ne İşe Yarar? Dermoroller Nedir,Cilt için Fayfaları nelerdir ? Nasıl kullanılır ? Dermoroller üzerinde iğnelerin bulunduğu silindir yapıda bir alettir. Aletin özelliği vücutta gezdirildiğinde delikler açması ve bu sayede beyne yaralanma sinyalleri gönderilmesinin ardından o bölgede tamirat işlerine başlanması mantığının temeline dayalı bir alet. Yanık lekeleri, güneş lekeleri, sivilce lekeleri, selülitler, sarkmış dokular, kırışıklıklar vs. gibi bir çok alanda kullanılan, ciddi ilerlemeler kaydedildiği, vücuda kimyasal herhangi bir uygulama yapmadan, yapı taşlarını bozmadan yapılan bir tedavidir.

Dermoroller Nedir ? Nasıl kullanılır ? Ne İşe Yarar?

Dermoroller acılı, korkutucu ve yan etkisi olan bir uygulama değildir. Evde kendimiz bile yapabiliriz. Zaten ben evde kendimde uygulama yapıyorum. 0.25mm den başlayan iğneleri 2.5 mm ye kadar çıkıyor. Bunlar için internette ney nereye kullanılır çizelgelerine ulaşabilirsiniz. Ben her yerde ulaşabileceğiniz bilgiler aksine beni biraz daha zor ulaştığım ve deneyimleyerek de sahip olduğum bilgileri sizlere aktarmaya çalışacağım.

Acı eşiğiniz bu aşamada çok önemli. Öncelikle siyah noktalarınızı sıkarken ki acı bile daha fazla bunu söylemeliyim. Eğer ben çok hassasım diyorsanız elbette en düşük seviyeden başlamalı ve yavaş yavaş iğne uzunluklarını artırmalısınız. Lekeler için mi, akne izleri için mi, kırışıklıklar için mi öncelikle bunu tespit etmeli ve çizelgeye göre siparişinizi vermelisiniz. Dermorollerınızın yanında genelde sprey formda bir de alkol gelir ama siz yine de eczaneden biraz alkol satın alın. Zaten birçok işe yarayan bir şey saf alkol. Şimdi önemli noktaları sıralıyorum:

Cilt çok çok iyi temizlenmiş olmalı tüm bakımları yapılmış olmalı ve ısınmış bir cilt olmalı. Yüz kreminizi sürerken fazladan biraz masaj yapmak bile iyi bir çözüm.
İyice yumuşamış yüzünüze dermoroller uygulamaya başlarken yanaklardan başlayın. Önde altında daha an kemik olan yerlere uygulama yapmanız alışma safhası için iyi olacaktır.
Önce artı şeklini takip ederek yukarıdan aşağı bölgeyi 6 yukarı 6 aşağı olacak şekilde tarayın. Daha sonra sağ sol ve en son çarpı işareti şeklinde bölgeyi tarayın.

Çenenize, alnınıza ve burnunuza 3 yukarı 3 aşağı olacak şekilde yarıya indirebilirsiniz.

Yüzünüzün tamamını taradıktan sonra bir kırmızılık ile karşılaşabilirsiniz. Korkmayın. C vitamini E vitamini gibi vitaminler edinin. Cildin yeniden yapılanmasında çok etkin roller oynayan bu vitaminler uygulamadan daha kısa sürede sonuçlar almanızı sağlayacaktır.
Hindistan cevizi yağı veya saf zeytin yağıda cilt için vazgeçilmezdir. Bu yağlardan da yararlanabilirsiniz.
Çok sık bu uygulamayı yapmayın. En sık 3 günde bir olsun. Fazlası cildinizi yorabilir. Yarar sağlamaya çalışırken cildimizi yormayalım.
Uygulamadan sonuç almak için en az bir 10 uygulama yanı en az bir ay beklemeniz gerektiğini unutmayın.
Herkesin cildinin yenilenme süresi farklıdır. Veya beklediği sonuçlar farklıdır. Bu yüzden sizin iki ay beklemeniz gerekebilir ama bu uygulamaların kesin olarak sonuç verdiği kanıtlanmıştır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.