Coinmarketcap nedir? Coinmarketcap sitesinin özellikleri nelerdir?

30.12.2021
124
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Coinmarketcap nedir? Coinmarketcap sitesinin özellikleri nelerdir?
oy

Coinmarketcap nedir? Coinmarketcap sitesinin özellikleri nelerdir? Coinmarketcap sitesi, sanal para piyasasında para birimlerinin fiyatlarının ve emisyonlarının, özellikle de dövizlerin fiyatlarının güncellenmesini sağlıyor. Coinmarketcap, çok sayıda sanal para biriminden özel bir şirket tarafından yönetiliyor.

Coinmarketcap sitesini nasıl kullanabilirim?

Coinmarketcap sitesinde, sanal para birimlerinin fiyatlarını izleyebilir, kendi hesabınıza para transfer edebilirsiniz. Coinmarketcap.com sitesindeki hesap bakımından, kullanıcılar arasında önemli bir popülarite sahip.

Coinmarketcap sitesinde bu yükselmeyi izleyenler, bu sürecin nasıl gerçekleştiğini de görebilir. Bu uygulamadan hemen sonra, daha önce çok küçük seviyelerde olan sanal para birimlerinin fiyatları, yükselmeye başladı. Bu yükseklik, bazı sanal para birimlerinin bu uygulamaya yükselmesine, bu birimlerin önündeki engellerin ve gümrük vergilerinin kaldırıldığının bir göstergesi olabilir.

Coinmarketcap sitesine kayıt olmak ne katar?

Coinmarketcap sayesinde bir çok coin’i takip edebilir, yatırımlar canlı kur üzerinden yapılır. Bu sayede piyasayı yakın takibe alarak en yüksek kar elde edilir. Coinmarketcap sitesinin özelliklerinden biriside haberlerdir. Haberler aracılığı ile twiter veya diğer sosyal medyalara girmeden site üzerinden gündem takip edilebilir. Kullanıcıya kazandıracak en iyi etmen zaman kazanma olacaktır. Zamanı etkili bir şekilde kullanarak yüksek karlar veya düşük zarar ile çıkabilmek mümkün olacaktır.

Coinmarketcap sitesinin özellikleri nelerdir?

Coinmarketcap kullanan yatırımcıların özelliklerden faydalanabileceği alanlar vardır. Bunlar kısaca;

Coinmarketcap nedir?

Grafik takibi: Coinmarketcap’te bulunan kripto paraların direkt blockchain ağı üzerinden bakmak yerine coinmarketcap’te listeli zaman aralığına göre kripto paranın yükseliş ve düşüş evrelerini kontorl edebilirsiniz.

Airdroplar: Coinmarketcap’in sunduğu diğer hizmet ise ico, ido takvim özelliği olmasıdır. Coinmarketcap nedir? Coinmarketcap sitesinin özellikleri nelerdir? Bu özellik sayesinde yeni çıkacak coin’lerin veya çıkmış coin’lerin düzenlediği airdrop’lara önceden haber alma mekanizması ile katılanabilir. Bu sayede güvenilen projeye hızlıca yatırım yapma imkanı tanır. Airdrop’lar, kripto paranın piyasaya çıkacağı fiyattan daha düşük fiyata almasıdır. Bir nevi borsaya girecek olan şirketin halka arz yapması durumudur. Ico ve ido takipi yapmak yanında ücretsiz airdroplara da katılma imkanı vardır.

Haberler: Listeli olan kripto paraların kendi sayfasında en altta veya sekmelerde bulunan yerde haberler sekmesi yer alır. Bu sekme sayesinde ilgili kripto paranın en son haberlerine ulaşılabilir. Aynı zamanda anasayfada bulunan en son gelişmeler takip edilebilir.

Sosyal medya: Coinmarketcap sitesinin özelliklerinden birisi de her kripto paranın güvenilirliğini göstermek için ilgili sayfasında bulunan sosyal medya kanallarıdır. Paylaşılan sosyal medya kanalların coinmarketcap üzerinde listelenen doğru sosyal medya linkleridir. Bu linkler aracılığı ile bilinmeyen linkleri kullanarak dolandırılmaya karşı korunmaktadır.

Aynı zamanda anlık gelişmeler için Telegram veya Discord kullanılmakta olup, en son gelişmelerde Twitter veya Medium sitesi üzerinden duyurulmaktadır. Bu sayede ilgilendiğiniz proje için en son gelişmeleri takip edebilirsiniz. Bu da zamanı iyi kullanmanıza yol açar.

Swap: Coinmarketcap üzerinde pek çok bilinmeyen özelliklerden birisidir. Coinmarketcap nedir?  Coinmarketap üzerinden herhangi bir alış-satış yapılmaz fakar yeni gelen özelliklerden birisinde mümkün. İlgili kripto sayfasının biraz altında swap yani takas kısmı bulunur. Merkeziyetsiz borsa aracılığı ile diğer sitelere girmeden takas işlemi yapılır. Coinmarket sitesinin takas işlemi için desteklediği merkeziyetsiz borsalar; Pancakeswap ve Mdex borsasıdır. Bu borsaları kullanarak direkt sitelerine girmeden coinmarketcap üzerinden takas işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Portföy: Coinmarketcap sitesinin kayıtlı kullanıcılar için desteklediği bu özellik ile aldığınız kripto paraları veya izlediğiniz kripto paraları kar ve zarar durumlarını anlık takip etmenizi sağlar. Kripto paraları istenilen kategoride listeleyerek işinizi hızlanıdırabilir. Portföye eklenen kripto paralar kullanıcıya özgüdür.

En son çıkan kriptolar: Kripto paralara ilgi son zamanlar oldukça artmaktadır. Kullanıcılar en çok merak ettiği şey ise yeni çıkan kripto’ların nasıl haber alınabileceği gerçeğidir. Coinmarketcap sitesi sayesinde yeni çıkan kripto paraları büyük borsalara listelenmeden öğrenilir