ÇOCUKLARA KİTAP ÖNERİLERİ

17.05.2021
3
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
ÇOCUKLARA KİTAP ÖNERİLERİ

Çocuklarımız telefonlarla değil kitaplarla büyümelidirler. O yüzden kitap seçimi önemlidir. Her yaşa özel kitaplar alınmalıdır. Kitap okumanın yaşı yoktur. Şimdi zeka kartları çıktı onlar da kitap sayılır.

Kitap ve Çocuk

0-48 aylık bebekler için çeşitli firmaların çıkardığı zeka kartları var. Bence alınmalıdır, bebek o anlamaz demeyelim ben aldım ve denedim. Aslinda 0- 6 yaş çok önemli çünkü çocuklar öğrenmeye açlar. Bizler ne verirsek çocuklara onu hemen öğreniyorlar. Hem o kartları ilerde ben oyuna çevirdim eşleştirme oyunu yaptım tavsiyedir.

2-3 yaşlarında ki bebeklere hareketli kitaplar var sayfaları hareket ediyor büyük resimli, sayfayı kaldırmalı kitaplar var bulmaca gibi, aç tırtıl kitabı var, tırtıl çeşitli yiyecekleri yerken küçük delikler açılmış çoçuğun ilgisini çekecek biçimde, kukla kitaplar var kitabı elini girdirip öyle okuyorsun kitabı.

Kitaplar ve Çocukların İlişkisi

4 -5 yaş kitapları için ise bir kaç isim yazacağım. Elmer, küçük vak bak serisi, Dikkat güçlendirme setleri, fark bul kitapları,hidden pıctures kitabı vb.

Okula başlayan çocuklara kitapları öğretmenlerimizi öneriyor yada kendisi artık seçmeye başlıyor. Küçük kitap kurtları yetiştirmeye başlayalım her zaman

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.