Çocuk Bakımında Kadınların Daha İyi Olması

22.04.2022
4
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Çocuk Bakımında Kadınların Daha İyi Olması
oy

Çocuk Bakımında Kadınların Daha İyi Olması Aslında genel olarak batığımız zaman günümüzde çocuk bakımında her iki eşinde aktif rol oynadığını görmekteyiz. Ancak su götürmez bir gerçek vardır ki, anneler bu konuda çok daha iyidirler. Bu doğanın annelere verdiği bir içgüdü ile alakalıdır. Bir kadın anne olduktan ve çocuğunu kucağına aldıktan sonra artık her şey değişmiştir.

Çocuk Bakımında Kadınların Gücü

Kadının duyguları, bakışları ve ruh hali bile değişmektedir. Artık kadın her şeye ver her olaya karşı daha merhametli olmaya başlamıştır. Bir çiçeğe bakarken bile ekstra merhametli olur. Çok sinirli ve asabi kadınların bile bebek sahibi olduktan sonra bambaşka insanlar oldukları gözlemlenmiştir. Bu içgüdünün gereğince bir kadın çocuğuna bakım yaparken ekstra iyi olması söz konusudur. Ancak erkeğin bu durumdan faydalanmaması ve çıkarcılık yapmaması gerekir.

Bu Güzel Duyguyu Sömürmek

Bazı erkekler bu durumdan faydalanmak ister. Nasıl olsa annesi çocuğa bakıyor diye, kendisi hiç bir şeye elini sürmek istememektedir. Bu durum kadının o güzel annelik duygularından faydalanmaktır. Günümüzde zaten kadınlarda iş hayatının içinde olduklarında yeteri kadar yoruluyorlar. Birde çocuğun yükü olduğu zaman, kadınlar hayattan bezmiş hale gelmektedirler. Kadın için bu durum hem eşinden hem de çocuğundan soğumaya kadar yol açmaktadır. Çocuk bakımında ve hayatın her alanında erkek ve kadınlar arası iş bölümü şarttır. Bu iş bölümü olursa anne zaten içinden gelen o annelik duygusunu çocuğuna ekstra sağlayacaktır.

Eşinde de gerekli desteği alan kadın bu sefer eşine de vakit ayırabilmek için ekstra kendisini zorlayacaktır. Kadınlara bu şekilde yaklaşılmalıdır. Ancak yine de su götürmez bir gerçek vardır ki kadınlar çocuk bakma konusunda, erkeğin on misli önündedir. Erkeğin bu evrede birinci vazifesi, eşini iyice gözlemleyip nasıl onun gibi çocuğa yaklaşırım olmalıdır. Çocuk Bakımında Kadınların Daha İyi Olması Zaten erkekte baba olduğu için ve o duyguyu tattığı için kendini bu işe odaklar. Odaklaması lazımdır zaten. Kadınlarında bu yolda giderken eşlerine gerekli desteği ve anlayışı oluşturup ona göre yaklaşmaları gerekmektedir. Böylece sorunların hepsi aşılır ve güzel, kaliteli bir aile ortaya çıkar. Bu birliği sağladıktan sonra kadın ailesine aşk ile bağlanır.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.