Çocuğunuzu Giydirirken Tasarruf Yapmanızı Sağlayacak Öneriler

22.04.2022
7
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Çocuğunuzu Giydirirken Tasarruf Yapmanızı Sağlayacak Öneriler
oy

Çocuğunuzu Giydirirken Tasarruf Yapmanızı Sağlayacak Öneriler Anne babalar için çocukları çok değerlidir. Onlar için en iyisi en güzeli olsun diye çabalar uğraşırlar. Onları giydirirken dahi en iyisi en kalitelisi olsun diye en yüksek ücretli olanı almaktan geri durmazlar. Kalite ve yüksek fiyat arasındaki doğru orantı kabul edilirse çocuk giydirmeyin epey masraflı bir iş olduğunu aşikardır.

Çocuğunuzu Giydirirken Tasarruf Yapmanızı Sağlayacak Öneriler

Güzel Giysi

Çocuk giyimi denilince rengarenk, çiçekli böcekli, bin bir tarz şeklinde bir sürü seçenekle karşı karşıya kalabiliriz. Bu da aslında çocuğun ihtiyacı olmayan giyimleri almaya itebilir. Alışverişi bittikten sonra eve döndüğünde bunun farkına hemen varılması zordur. Kısa bir süre sonra kullanılmamış, kullanılamadan küçülmüş kıyafetler bize bu yanlışı hatırlatır.

Zarardan Kaçış

Hem aile ekonomisini hem de ülke ekonomisine katkı sağlamak adına çocuklarımızı giydirirken birkaç alışkanlık edinmek bize tasarrufun kapılarını açabilir. Zarardan yarara geçmişimizi hiçte zor olmayan yöntemlerle kolaylaştırabilir. Çocuğunuzu Giydirirken Tasarruf Yapmanızı Sağlayacak Öneriler Eski alışverişi ile karşılaştırıldığında elde edilen kâr yüz güldürür. Minikler çok çabuk büyür. Büyüme hızları inanılmazdır. Özellikle de bebeklik döneminde. Çok severek ve yüksek ücret ödeyerek aldığınız bir giysi bebeğinizin birkaç kez kullanmasına bile kalmadan küçülmüş olabilir. Çocukluk döneminde de kullanılan giysiler artık yıpranmaya çıkmayan lekelere maruz kalır.

Buda hızla yenilerini almayı gerektirir. Alışverişe başlamadan önce tam olarak ihtiyaçlar belirlenmelidir. Listenin dışına çıkmadan istenilen renk ve modellerin tercih edilebilir. Büyümesi devam eden miniklere bir beden büyük alalım mantığı her zaman işe yarar en azından beğenerek aldığınız bir kıyafeti doya doya giydirme şansınız olur. Akılda olması gereken bir diğer husus ise çok çeşitli iklim özelliğine sahip bir yerde yaşanıyor olmasıdır. Örneğin sonbahar için aldığınız bir mont ilkbaharda da giyilebilir. Bunun için çocuğun bu zaman zarfında büyüme hızı hesaba katılmalıdır.

Pazara Uğrayın

Semt pazarları bu konuda tasarruf sağlar. Çocukların en azından ev giysilerini bu yöntem ile temin etmek cebe kâr olarak kalır. Eğer pazara aşina iseniz markaların çocuk ürünlerini de pazar da çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Hatta diğer dış giyimlerini de bu pazarlardan satın alarak tasarruflu bir yöntem geliştirmiş olursunuz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.