Çamaşırhane Açmak

28.04.2021
23
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Çamaşırhane Açmak

Çamaşırhane Açmak Girişimci birçok insan yeni iş sahibi olmaya ya da kendi işini yapmak ister. Çamaşırhane  Kurmak  Bunu yapmak isterken ise de en yetenekli ya da tecrübe sahibi olduğu konuda yapmalıdır ki sonu hüsran olmasın. Bir iş yeri açmak elbette dışardan bakıldığı gibi kolay değildir. Bunu yapmak için gerekli belgelere, tecrübeye ve en önemlisi de sermaye sahibi olmak gerekmektedir.

Çamaşırhane Açmak İçin Şartlar

Çamaşırhane açmak için öncelikle hedefimizi belirlemeliyiz. Nerede açarsak müşteri fazla olur ve hedef kitlemiz kimler olmalıdır? Örnek olarak ise, öğrenci evleri, hastane çevreleri ya da askeriyeler olabilir ve bununla birlikte birçok örnek verilebilir. Daha sonra, 2013 yılında yürürlüğe göre yönetmelik ile tüm işletmelerde hijyen belgesine sahip olmak durumundalar.

Bu belgeyi almak kolaydır. Birkaç eğitimden geçtikten sonra bu belgeye sahip olma şansımız vardır. Ve bunlar arasında en önemli olan etken ise sermaye. Sermaye olmadan hayallerimize ulaşmak çok ta kolay olmayabilir.

Çamaşırhane Açmak İçin Gerekli Evraklar

Gerekli olan şartları sağladıktan sonra evrakları tamamlama da sıra. Çamaşırhane Açmak Belgeler açmak istediğimiz yerin belediyesine göre istenilen evraklar değişkenlik gösterebilir. Bunun için bulunduğumuz yerde ki belediye ya da yetkili mercilere başvuru sağlanmalıdır.

Standart istenen belgeler ise şöyledir:

  • 2 adet vesikalık fotoğraf,
  • Nüfus cüzdanı ve ikametgah belgesi,
  • Adli sicil kaydı,
  • İmza sirküleri ve ticaret sicil gazetesi (fotokopi),
  • Vergi levhası,
  • Tapu,
  • Kira sözleşmesi,

Bu belgeler belediyelere göre değişkenlik gösterebilir. Fakat bu maddelerde ki belgeler istenilen standart belgeler arasındadır.

Çamaşırhane Açmak İçin Maliyet

Profesyonel bir çamaşır makinesinin fiyatları 10 bin TL’ den başlamaktadır. İş gücü potansiyelimize göre de bu makineler çoğalabilir ya da 2 tane ile de sınırlı kalabilir. Çamaşır makinelerinin yanın da ise kurutma makinelerine de ihtiyaç duyulmaktadır. Bu şartlardan anlaşılan sermayemizin iyi olması gerektiğidir.

Çamaşırhane Yanında Verilebilecek Ek Hizmetler

Çamaşırhanenin yanı sıra müşterilere sunabileceğimiz hizmetler de mevcuttur. Örnek verecek olursak; kuru temizleme ve ütü hizmeti verilebilir.

Çamaşırhane açmak fikri günümüz de işleyebilecek bir girişim fikridir. Çamaşırhane Açmak Çünkü gelişen ve modern toplumlar da çalışan insanlar olduğu için ev de bazı yapılan işlem yarım kalmaktadır. Burada yardımımıza ise çamaşırhaneler, kuru temizleme ve ütü hizmeti gelmektedir. Yeterli şartlara olanak sağlandığı zaman ve kitlemizi doğru seçtiğimiz de başarıya ulaşmamız kaçınılmazdır.