Bitten Kurtulmanın Doğal Yolları

08.03.2018
2
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Bitten Kurtulmanın Doğal Yolları

 

Merhaba arkadaşlar bugün de size daha çok okul zamanları kabusumuz olan bit ve sirke ile nasıl başar edebiliriz nasıl korunuruz yaşadığım tecrübelerimi yazmak istedim.  Bir kız annesi olarak hep tetikte hep bir kontrol içerinde oluruz ama malesef sakınan göze çöp batıyor.  Bazen çevremde ve internet de bitten nasıl korunuruz en doğal yöntem ne diye araştırmalarımın sonucu.  Beni lavanta yağı ve lavanta kolonyayı karşıma çıkardı. Dışarı çıkacağımız zamanlarda iyi bir markanın kolanyasını aldım ve saçlarına döküp taradım.

Bitten Kurtulmanın Doğal Yolları

Okula başladığım zamanda 3 sene okul döneminde bu şekilde kullandık ve okul zamanı hiç bitlenmedi ilk deneyimim oğluma hamileyken yaşadım kızımı banyo yaptırıyorum saçını kurutuyorum çocuk bir müddet sonra başını kaşımaya başlıyor bende yeterince iyi yıkamadım galiba deyip ertesi gün yine yıkadım. Çocuk ellerini yine atıyor, başına bi anda aklıma geldi. Nasıl anlamadım ben kesin bitlendi dedim ve o aralar bide bizimle yatıyordu hemde ortamızda.  🤭 Hemen beyaz çarşaf serip kızımı dizime yatırdım bide hemen yengemi çağırdım yengem tabi yılların tecrübesiyle hemen anladı ilk işim eczaneyi gidip bit şampuanı almak oldu.

bitlerden kurtulmanın bitkisel yolları

Sonra eve gelip nevresimleri söktüm yıkadım yastığını söküp montunu dahi yıkadım.  Sonra kızımı bit şampuanla yıkadım ve bit tarağıyla saçlarını taradım gelenler geldi tarağa ve hem bakarak hemde şampuanla bitleri yok ettim ama çok zorlandım. bitlerden kurtulmanın bitkisel yolları Hem küçük olduğundan durmadı sıkıldı hemde hamile olduğumdan O sıra beraber yatmamıza rağmen ne eşimde nede bende yoktu çok şükür 🙏🏻 okula başladığım zamanda lavanta kolonyası kullandım. 3 sene okul döneminde bu şekilde kullandık.  Okul zamanı hiç bitlenmedi ta ki evde bitip bende aldığım yerde bulamayınca ve o sıra ihmal ettim bende başka yerlere bakamadım.

bitten kurtulmak için ne yapmalı

bit ve sirke için kesin çözüm

bitlerden kurtulmanın kesin yolu

Bir ay sonunda kızımın anne saçım kaşınıyor dediğinde eyvah dedim 🤦🏻‍♀ ve tabi ki artık daha tecrübeliydim bir arkadaşımın dediği tavsiye aklıma geldi sac düzleştirici ile saçlarını düzleştir o sıcaklık bitleri yakıyor dedi ve hemen denemeye kadar verdim aldığımı bitler canlı değildi ama içim rahat edemezdi ve sonra tabi bit şampuan ile yıkadım. bitlerden kurtulmanın kesin yolu   sonra saçlarını kurutunca sac düzleştirici ile düzleştirdim sonuç gayet iyiydi vardı ama canlı değillerdi her gün düzleştirdim ve devamlı baktım o bitlerden de böylelikle kurtulmuş olduk💪🏻 haftasında tekrar bit şampuanıyla yıkadım.

bit ve sirke için kesin çözüm

O kadar 🙏🏻ister lavanta yağı isterseniz lavanta kolonya ile bitlerin yaklaşamadığını ben tecrübe ettim ve artık her gün saclarını tararken lavanta kolanya sı kullanıyorum ve bit ve sirke için kesin çözüm olarak düşünüyorum saçları çok güzel kokuyor ayrıca montuna ve önlüğüne de döküyorum lavantanın hiç bir yan etkisi yok hemde kokusu çok güzel ilk başta ağır gelse de hemen ağırlığı gidiyor geriye hafif bir koku kalıyor. Ben bit tokalarından veya rozet hiç almadım kullanmadım tercih etmedim , diyelim ben lavanta yağıyla kolonyaya kıyasla daha ağır kokuyormuş gibi geldiğin den tercih etmiyorum sizde kullanın faydasını görürsünüz bayanlar 🖐🏻

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.