Bitcoin Her An Yükselebilir Mi?

24.08.2021
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Bitcoin Her An Yükselebilir Mi?

Güncel Haber, Bitcoin Her An Yükselebilir Mi? Santiment göstergesi, Bitcoin İçin Olumlu Sinyaller mi Veriyor?

Kripto paralar için çalışan veri şirketi olan Santiment, Bitcoin’in her an yükselişe geçebileceği yorumunu yaptı.

Göstergelerin en popülerlerinden olan Santiment Adres Aktivite Göstergesi, Bitcoin cüzdan sahiplerinin yoğunluklu olarak fon transferini gerçekleştirdiğini tespit etti.

Bitcoin Her An Yükselebilir Mi?

Bitcoin, Ağustos ayının ikinci haftasının başından beri 45 bin ile 48 bin dolar aralığında dalgalı olarak da hareket etse, istikrarlı pozisyonunu korumaya devam ediyor. Ayrıca göstergenin detaylarına indiğimiz zaman Bitcoin’i ellerinde tutan adres etkinlik oranı da Nisan seviyelerine geri döndü.

Santiment Göstergesi, sistem etkinliğine dahil olarak sistemdeki herhangi bir adresin varlık işlemi uygulayan adreslerin adedini göstermektedir. Gösterge üzerinde hem alım yapanlar hem de gönderenler yer alıyor.

Göstergeye Bitcoin’in fiyatının Ocak Mayıs aylarında göstergede de zirve yapacağını belirten detaylı faaliyetler de mevcut yer alıyordu.

Kripto para sisteminin birim fiyat hareketliliği yapısı gereği Bitcoin fiyatı arasındaki korelasyon ile açıklanabilmektedir. Bu belirlenen fiyatın yüksek ölçekli hareket edebilmesi için, kripto paralarının da dahil olduğu adres etkinliklerine bağlı olarak yüksek fon akışıyla karşılaşmak zorundadır.

Segment Adres Aktivite Göstergesi Nasıl Çalışır?

Santiment Adres Aktivite Göstergesi ile borsa üzerindeki giriş göstergeleri, kripto para borsalarındaki normal aktiviteler dışındaki aktiviteleri göstermez. Genelini gözlemlediğimizde Kripto para borsalarının Bitcoin akışının Ağustos ayı başından itibaren 2 milyar dolar civarında bir azalma yaşadığını gösteriyor. Diğer bir taraftan da fiyatların 500 milyon dolar kadar artış göstererek bu düşüşü toparlama girişimlerinin olduğu gözlemleniyor.

Özellikle kripto para piyasaları işin içerisine girdiğinde başlı başına tek bir göstergenin veya tek bir piyasa verisinin kripto para akışının aşağı yönlü mü yukarı yönlü mü olduğunu göstermemektedir. Bitcoin Her An Yükselebilir Mi? Bir çok gösterge ve piyasanın bir çok koşulunu birlikte değerlendirmenin daha sağlıklı sonuçlar doğuracağını unutmamak gerekir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.