Bir İnsandan Nasıl Ayrılabilirisiniz?

18.05.2018
16
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Bir İnsandan Nasıl Ayrılabilirisiniz?
oy

İlişkiler, kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Örneğin herkes, düzenli ve devamlı bir ilişki kurmak istemez. Ancak her ne olursa olsun her birey karşı cinsle daima bir ilişki kurmaktadır.  Bir İnsandan Nasıl Ayrılabilirisiniz? Bu kişinin doğrudan doğruya sosyal, duygusal, fiziksel ve hormonel ihtiyaçlarının getirdiği bir süreçtir. Hayatımız boyunca birçok ilişki yaşarız.

Bir İnsandan Nasıl Ayrılabilirisiniz?

Öğreniriz, tecrübe ediniriz, kimi zaman mutlu oluruz, kimi zaman da üzülürüz. Zor zamanların üstesinden gelmekte epey zorlanabiliriz. Bu yüzden kendinizi daha iyi tanımalı, kendinize yolculuklar yapmalısınız. Özellikle en sarsıcı olan ayrılık acılarının üstesinden gelebilmek için ayrılığın sizin için ne ifade ettiğini anlamanız, kendinize farklı bakış açıları katmanız gerek.

 Neden Ayrılırız?

Çok komplike görünmese de ayrılmak kimileri için, yaşandığında depresyon ve travmalara sebep olabilecek kadar güçlüdür ve sağlık için tehlikeler doğurabilecek hastalıklara dahi sebebiyet verebilir. Aslında ayrılığı bu kadar büyüten ve kendisi için tehlikeli bir hale sokan da bireyin kendisidir. Ayrılığın birçok sebebi vardır.  Bir İnsandan Nasıl Ayrılabilirisiniz? Bireyler ilişkileri esnasında karşısındakinin istek ve arzuları ile ilgilenmeyebilirler.

Bencil davranışları ve düşüncesiz tavırları sebebiyle hem eşlerini hem kendilerini yorarlar ve sonu ayrılığa giden yolun ilk adımı atmış olurlar. Bir diğer sebepte kişilerin ne istediklerini bilmemeleridir. Bu bireyler etkilendikleri insanlarla hızlıca ve düşüncesizce adımlar atarlar. Sonrasında karşılarına çıkabilecek ailevi sorunları ve birbirlerine uygun bireyler olmadıklarını gördükleri zaman, ayrılmak isteseler de güçlük çekerler. Bu onlar için çok acı verici olabilir.

 Ayrılmanın Üstesinden Nasıl Geleceğiz?

Öncelikle yukarda bahsedildiği gibi kendinizi daha iyi tanımalı, kendinize yolculuklar yapmalısınız. Bunu kendinize düzenli olarak sorduğunuz ‘ben ne istiyorum, nasıl hareket etmeliyim’ soruları ile yapabilirsiniz. Bir ilişkiye başlarken karşınızdaki kişiye ne istediğinizi hissettirdiğiniz ve ne beklediğinizi söylediğiniz zaman, olası ilişki sizin için daha rasyonel ve mutluluk verici olacaktır.

Bir diğer önemli hususta karşınızdaki bireyin hislerine ve beklentilerine vereceğiniz önemdir. Eğer ilişki yaşanıyor ise eşinize ondan ayrılmak istemenizin sebeplerini açık bir şekilde anlatabilir,  birlikte çözüm üretebilirsiniz. Aksi halde kendiniz ve eşiniz için en doğru adım ayrılıktır. Bunu sürecin en önemli noktası, kırıcı bir üsluptan kaçınmak ve kesin adımlar atmaktır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.