BİM Çalışma Şartları Nelerdir?

19.08.2021
29
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
BİM Çalışma Şartları Nelerdir?

BİM Çalışma Şartları Nelerdir? BİM, Türkiye’nin en büyük perakende zincirlerinden birisi olmasının yanı sıra en fazla istihdam sağlayan kurumlardan biridir. Toplamda yaklaşık 9000 mağazası olan ve 60.000 kişiye istihdam sağlayan perakende devi her geçen gün kendini yenilemeye ve istihdam sağlamaya devam ediyor.

BİM Çalışma Şartları

İşsiz durumda olan ve perakende sektöründe kendine iş arayan kişiler ilk etapta mutlaka BİM çalışma şartları nelerdir sorusunu detaylı olarak araştırmaktadırlar. BİM’de çalışmayı isteyen kişilerin sayısının oldukça fazla olması, sadece işsiz bireylerin değil, hâlihazırda perakende alanında çalışanların da BİM’e geçiş yapmak istediğini gözler önüne sermektedir. Peki, BİM çalışma şartları nelerdir ve işe giriş için istenilen evraklar hangileridir?

BİM Çalışmak İçin Aranan Kriterler

Öncelikle BİM’de (Birleşik Mağazalar Anonim Şirketi) çalışmak için doğal olarak iş başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Bu başvuruyu birçok yöntemle gerçekleştirebilirsiniz:

 • Mağazalardan CV yoluyla direkt başvuru
 • Şehirlerde bulunan merkez şubelerden CV yoluyla başvuru
 • İŞ-KUR üzerinden yapılan başvurular
 • BİM internet sitesinden başvuru formu doldurma

Size hangi yöntem daha kolay geliyorsa onunla BİM’de çalışmak adına başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer iş ilanında aranan özelliklere sahipseniz İK tarafından görüşmeye çağrılabilirsiniz. Yine İŞ-KUR üzerinden açılacak olan ilanlara başvuru yaparak da BİM’de çalışma şansına sahip olabilirsiniz.

bim logo png

bim logo png

BİM çalışma şartlarını en kısa ve net olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Rutin çalışmaya engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak
 2. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 3. 18 yaşını doldurmuş olmak ve 40 yaşını aşmamış olmak
 4. En az ilkokul mezunu olmak
 5. Satış ve pazarlama konusunda yetkinliğe sahip olmak
 6. Güler yüzlü ve iletişim becerisi yüksek olmak
 7. Esnek vardiya ve çalışma saatlerine uyum sağlamak
 8. Askerliğini yapmış yada askerlik görevinde minimum 2 yıl tecilli olmak

BİM çalışma şartlarını taşıyan herkes iş başvurusunda bulunarak insan kaynakları biriminin işe alım sürecine dahil olabilir. Sadece mağaza için değil depo veya ofiste görevlendirilmek üzere de istihdam sağlanabilmektedir. BİM Çalışma Şartları Nelerdir? Bu nedenle çalışmayı tercih ettiğiniz birimi iş başvurusu sürecinde belirtmeniz faydanıza olacaktır.

BİM’de çalışma saatleri 7,5 saat ve 1 saat mola olmak üzere gerçekleşmektedir. Maaşlar personel ve yöneticilere göre farklılık göstermektedir. Personel olarak çalışan biri asgari ücretin yaklaşın %15 – 20’si kadar, yöneticiler ise %20 – 25’i kadar fazla maaş alabilmektedir. Yemek yol ve primlerle beraber BİM’de çalışan bir personelin maaşı yaklaşık 3400 – 3600 ₺’yi rahatlıkla bulabilmektedir.

Sürekli yeni şube açan ve büyümeye devam eden BİM’de kariyer olanakları da oldukça fazladır. BİM Çalışma Şartları Nelerdir? Eğer BİM çalışma şartlarını taşıyor ve bu şirkette kariyer yapmak istiyorsanız disiplinli ve özverili bir şekilde çalışarak bir süre sonra yöneticiliğe terfi edebilmeniz mümkündür.