Avustralya Şoför Vizesi Nasıl Alınır

06.05.2022
75
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Avustralya Şoför Vizesi Nasıl Alınır
oy

Avustralya şoför vizesi almak isteyen Türk başvurucular, öncelikle vize başvuru formunu doldurmalıdırlar. Avustralya Şoför Vizesi Nasıl Alınır Dikkat edilmesi gereken en temel şey, vize kategorisinin formda doğru şekilde seçilmelidir. Bunun önemi, her vize için form da yüklenmesi gereken evraklar da farklılık göstermektedir.

Avustralya Şoför Vizesi Nasıl Alınır

Avustralya şoför vizesi isteyen Türk yurttaşları, vize kategorisi olarak doğru seçimi yaptıktan sonra vize formunu çevrim içi olarak doldurmalıdırlar. Avustralya Şoför Vizesi Nasıl Alınır Formun eksiksiz bir şekilde ve İngilizce olarak doldurulmasının ardından vize için bildirilmesi gereken belgelerin sisteme yüklenmesi istenmektedir. Son olarak da vize harcının bildirilmesi gelecektir. Harcın yatırılması vizenin son ayağıdır.

Avustralya Şoför Vizesi Çıkma Süresi

Formun çevrim içi olarak doldurulması esnasında yazılan elektronik posta adresine Avustralya Ankara Büyükelçiliği vize merkezi tarafından barkotlu bir belge gönderilir. Belge ile birlikte parmak izi verilmesi için VFS Global’e gidilmesi istenecektir. Biyometrik işlemler esnasında pasaport alınır. İşlemlerin tamamlanmasından sonra geri verilmektedir. Vize işlemleri için istenen biyometrik işlemler halledildikten sonra Avustralya Şoför vize sonucu beklenecektir. Zira sonuç, verilen elektronik posta adresine PDF formatında gönderilmektedir.

Avustralya Şoför vize sonucu, herhangi olağan dışı bir durum söz konusu olmadığında, normalde en az bir en fazla iki haftalık bir süreçte sonuçlanmaktadır. Başvuru esnasındaki zaman ve başvurucu sayısının bunda etkisi olduğu görülmektedir.

Avustralya Şoför Vizesi Evrakları

Avustralya Şoför vizesi başvurusunda ilk yapılması gereken, formun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmasıdır. Türk başvurucunun elinde, son on senelik zaman dilimi içerisinde çıkarılmış ve hali hazırda en az altı ay daha geçerlilik süresi bulunan bir pasaportunun olması istenmektedir.

Gerek pasaportta gerekse de Avustralya Ankara Büyükelçiliği vize merkezine sunulmak üzere arka fonunun beyaz renkli olan biyometrik vesikalık foto olmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Kimlik Kartının da fotokopisi, istenen belgelerden biridir.

Vize merkezinin istediği evraklardan biri de, başvurucunun vukuatlı aile nüfus kayıt belgesidir. Aile bireylerini gösteren bu belgeyi, vize merkezi istemektedir. Bir diğer belge, vize süresince Avustralya sınırları içerisinde masrafların nasıl karşılanacağını gösteren banka hesap özetidir. Maddi yeterlilik, vize için Avustralya vize merkezi tarafından aranmaktadır. Sağlık probleminin olmadığını gösteren sağlık raporu ve sağlık sigortası yaptırmak da vize merkezi tarafından istenmektedir.

Belgelerin düzgün ve anlaşılır bir şekilde sisteme yüklenmesi, sonrasında da istenen tüm evrakların Avustralya Ankara Büyükelçiliğine gönderilmesi, vize merkezinin son isteğidir. Avustralya Şoför Vizesi Nasıl Alınır Yapılacak son şey de, Avustralya Şoför vize sonucunun vize merkezi tarafından iletilmesini beklemektir.